Sivas'ın Hobbit Evleri'ne Rusya ve Ukrayna'dan yoğun talep! 

Sivas'ın Hobbit Evleri'ne Rusya ve Ukrayna'dan yoğun talep!  Sivas'ın Hobbit Evleri'ne Rusya ve Ukrayna'dan yoğun talep! 

Dünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi filmindeki Hobbit evleri Sivas'ta inşa edildi. Filmdekini aratmayan evlere Rusya ve Ukraynalı alıcılardan yoğun talep var. Sivas'ta, dünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi filmindeki Hobbit evlerinden esinlenilerek inşa edilen yamaç evleri yabancı alıcıları akınına uğradı.

Evlere en çok talep gösteren ülke vatandaşları ise Rusya ve Ukrayna'dan gelen alıcılar oldu. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; bahar aylarının gelmesi ile Sivas'ın Hobbit evleri turistlerin ilgi odağı oldu. Evler otantik görüntüleri ile dikkat çekiyor. 

Sivas'ın kent merkezine yedi kilometre uzaklıkta yer alan evler, Paşabahçe Mesire Alanı’na inşa edildi. Hobbit Evleri baharın gelmesiyle birlikte yemyeşil oldu. 

 

Evler özel bir işletme tarafından işletiliyor. Evlerde mutfak, salon, yatak odası, banyo, bir oda ve bir salon yer alıyor. 

 

Rusya ve Ukrayna’dan talepler var 

Hobbit evler hakkında bilgi veren Paşabahçe Yamaç Evleri Genel Müdürü Nail Sertakan, "Burası doğa ile iç içe bir yerdir. Kışı farklı güzellikte, baharı farklı güzelliktedir. Sonuç olarak bakıldığı zaman Sivas'ın önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.

Özellikle Yıldız Dağı yolu üzerinde olması ve birbirini bütünlemesi Sivas için hatta ülke turizmi için büyük önem arz ediyor. Bakıldığı zaman ilk etapta 23 adet yamaç evimiz var. Burayı herkes Hobbit evler olarak tanımlıyor.

Burada konaklamak isteyen misafirlerimiz, özel günlerini geçirmek isteyen misafirlerimiz daha önceden rezervasyonlarını yaptırıyor ve bizde ona göre hazırlık yapıyoruz. Talepler çok fazla. Şehir dışından gelen talepler var.

 

Yaz dönemi içinse yurt dışından rezervasyonlar var. Özellikle Rusya ve Ukrayna'dan talepler var. Ayrıca Avrupa ülkelerinden de talepler geliyor. Burada farklı eğlence mekanları ve misafirlerimiz hoş vakit geçireceği alanları da yapmaya başladık.Bittiği zaman misafirlerimiz için güzel bir ortam oluşturmuş olacağız." açıklamalarını yaptı.