01 / 07 / 2022

Sivas'ta 9.6 milyon TL'ye satılık arsa!

Sivas'ta 9.6 milyon TL'ye satılık arsa!

Sivas 1. Satış Memurluğu, Sivas Merkez'de yer alan arsayı 9 milyon 607 bin 580 TL bedelle satışa çıkardı.Sivas 1. Satış Memurluğu, Sivas Merkez'de yer alan arsayı satışa çıkardı. Arsanın satış bedeli 9 milyon 607 bin 580 TL olarak belirlendi.

T.C.
SİVAS
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/32 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri : Sivas İl, Merkez İlçe, Kadıburhanettin Mahalle, 370 Ada, 85 Parsel nolu taşınmazdır. Çayır olarak tapuda kayıtlı taşınmaz parsel üzerinde ekonomik değeri olan herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin her yönüne ulaşım imkanı vardır. Gültepe Mahallesindedir. 460 mt doğusunda kayseri caddesi, 500 mt kuzeyinde Sultan Şehir Bulvarı, 980 mt kuzeybatısında Sivas Adalet Sarayı, 1.140 mt kuzeybatısında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 460 mt kuzeyinde Şehit Ertan Yeşilyurt Keresteciler Sitesi, 1.250 mt kuzeydoğusunda Sivas Şehirler Arası Otobüs Terminali, 3.000 mt kuzeydoğusunda Sivas Kent Meydanı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi bulunmaktadır. Şehrin çarşı-ticaret merkezine, orduevi, jandarma binası, bankalar ve vilayet merkezinin bulunduğu bölgelere araçla 10-15 dakika mesafededir.
Yüzölçümü : 28.257,59 m2
İmar Durumu : Küçük Sanayi Alanı, Yol ve Sağlık Tesisi alanında kalmaktadır. Plan notlarına uyulacaktır. Uygun parseller oluşturulmadan işlem yapılamaz. Parsel Ö.A.1.1 alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 9.607.580,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Kadastro Kanunun 41. Maddesine göre düzeltme vardır.
1. Satış Günü : 13/07/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 09/08/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi 2. Kat. 2. Sulh Hukuk Mahkeme Duruşma Salonu

Sivas ta 9.6 milyon TL ye satılık arsa!

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/32 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.