Soçi Olimpiyat Oyunları Fisht Olimpiyat Stadı'nda başladı!

Soçi Olimpiyat Oyunları Fisht Olimpiyat Stadı'nda başladı!

Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 22. Kış Olimpiyat Oyunları'nın resmi açılış töreni Soçi Olimpiyat Parkı içinde bulunan 40 bin seyirci kapasiteli Fisht Olimpiyat Stadı'nda görkemli gösterilerle başladı...

Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen 22. Kış Olimpiyat Oyunları'nın resmi açılış töreni görkemli gösterilerle başladı. 


Soçi Olimpiyat Parkı içinde bulunan 40 bin seyirci kapasiteli Fisht Olimpiyat Stadı'nda gerçekleştirilen törenle bu yıl 22'ncisi düzenlenen kış oyunları başlatıldı. 


Resmi tören öncesi düzenlenen gösterilerin ardından 2014'ü simgeleyen saat 20.14'te tören başladı. 


-Başbakan Erdoğan eşiyle törene katıldı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile açılış törenini izledi.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in evsahipliği yaptığı töreni Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra çok sayıda ülkenin cumhurbaşkanı, devlet başkanı ve başbakanı da takip etti. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da açılışı izleyenler arasında yer aldı.


Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı ve IOC İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Uğur Erdener, IOC'ye üye ülkelerin olimpiyat komitesi başkanları da törene katıldı. 


-Etkinlikler açılıştan bir saat önce başladı


Saat 20.14'te yapılan açılıştan bir saat önce olimpiyat stadında etkinlikler başladı. 


Mini konserlerin ardından yapılan anonsla tribünlerde her koltuğa bırakılan ışıklı madalyaların yakılmasıyla tribünlerde renkli görüntüler oluştu. AA