08 / 02 / 2023

İzmir'de gayrimenkul son 3 yılda yüzde 38 kazandırdı!

İzmir'de gayrimenkul son 3 yılda yüzde 38 kazandırdı!

Gayrimenkul için Strateji Platformu İzmir şubesinin ilk yuvarlak masa toplantısı “İzmir’de Gayrimenkul Yatırım Alternatifleri” konu başlığı altında İzmir Four Points By Sheraton’da gerçekleşti. Gayrimenkul için Strateji Platformu (GİSP)  İzmir  şubesinin ilk yuvarlak masa toplantısında İzmir’in şehir vizyonu, yeni gelişme alanları, dinamik nüfusu, cezbedici özellikleri ve yeni bir yatırım aracı olarak yaşlı bakım evleri gündeme alındı.İzmir Four Points By Sheraton’da gerçekleşen toplantıya GİSP İzmir Şubesi üyeleri ve İzmir’in önde gelen iş insanları katıldı. GİSP Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ersül ile İzmir Şubesi Koordinatörü ve Egemall Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Şükrü Cem Akçay’ın moderatörlüğünde yapılan toplantıda İzmir’deki gayrimenkul ilgisinin doğru yönlendirilmesi gerektiği ve İstanbul gayrimenkul piyasasının gelişiminden dersler alınması ifade edildi. 

İzmir de gayrimenkul son 3 yılda yüzde 38 kazandırdı!

Gayrimenkul alanındaki tek düşünce kuruluşu (think-tank) olan ve sektörü geliştirmeye yönelik stratejiler üretilmesi amacıyla kurulan GİSP, Ankara, İzmir ve Bursa’da kurduğu şubelerle gayrimenkulün yerel sorunlarına da çözüm bulmayı amaçlıyor. 

Yatırımcısına İzmir %38 kazandırdı

Toplantıda, 2016 Temmuz sonrası son 3 yıllık dönemde konut satış grafikleri incelendiğinde İzmir’in gayrimenkul yatırımcısının yüzünü güldüren tek şehir olduğu ve yatırımcısına %38 kazandırdığı istatistiki olarak tespit ve teyit edildi.

İzmir’in Büyümesinde Üç Önemli Faktör; Sanayi, Turizm, Lojistik

İzmir’in gençlerin yoğunlukla yaşamak istediği bir yer olduğu, büyümenin nüfus artışı demek olmadığı, yeni üretim kaynaklarının, bilgi teknolojilerinin ve kentin cezbedeci özelliklerinin vurgulanması gerektiği vurgulandı.“İzmir nasıl doğru gelişir? Eğitimle mi? Turizmle mi? Lojistikle mi?” sorusuna birlikte cevap bulunması gerektiği belirtirilerek sanayi alanında büyümenin gerçekleşmesi, turizm alanındaki potansiyelin kullanılması ve lojistik alandaki avantajdan faydalanılması gerektiği gündeme alındı. Yaşlı bakım evleri de yeni ve karlı bir gayrimenkul yatırım aracı olarak vurgulandı.

Toplantıda, İzmir'de gayimenkul sektörünün kent kalitesi ve halkın yaşam memnuniyeti göz önüne alınarak kontrollü bir şekilde gelişmesi gerektiği anlatıldı. GİSP İzmir yuvarlak masa toplantısı sonrası yapılan çalışmalar yerel yönetimlere rapor olarak sunulması planlanıyor.

 

İzmir Ege Mahallesi’nde kentsel dönüşüm başlıyor!

Avcılar İnşaat'tan İzmir'e üç yeni proje geliyor!
Geri Dön