Soyak Akıllı Yıldızlar Sosyal Sorumluluk Projesi'nin ilk dönemi sona erdi!

Soyak Akıllı Yıldızlar Sosyal Sorumluluk Projesi'nin ilk dönemi sona erdi!

Soyak’ın ilkokul öğrencilerinde enerji tasarrufunu ve bilincini arttırmayı hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin 2. yılının ilk dönemi sona erdi.


Soyak’ın ilkokul öğrencilerinde enerji tasarrufunu ve bilincini arttırmayı hedefleyen Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’nin 2. yılının ilk dönemi sona erdi. 


Eğitime katılan 4. sınıf öğrencileri, biten eğitimlerin ardından öğrendiklerini okullarındaki diğer öğrencilerle de paylaşmak ve farkındalık yaratmak üzere Enerji Günleri Etkinlikleri’nde buluştu.


Bahçeşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü ile İBB Mehmet Akif Ersoy ve Boğazköy İlköğretim Okulları’nın okul müdür ve eğiticilerinin katılımıyla gerçekleşen Enerji Günleri Etkinlikleri’ne büyük bir heyecanla hazırlanan öğrenciler, atık malzemelerden yaptıkları çeşitli objelerin yer aldığı sergiler açtı. Yine atık malzemelerden yaptıkları elbiselerle defileler gerçekleştiren öğrenciler, enerji tasarrufuyla ilgili kaleme aldıkları şiir ve kompozisyonlarını da seslendirdi. Enerji Günleri Etkinlikleri, Bahçeşehir İBB Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin Soyak Holding’e ‘Enerji Dostu Holding’ belgesini takdim etmesiyle devam etti. Akıllı Yıldızlar Projesi için Soyak Holding çalışanlarından oluşan gönüllüler takımı da Enerji Günleri Etkinlikleri’ne katıldı. Gönüllülerin öğrencilerin yüzünü boyadıkları ve öğrencilere rüzgârgülü yapmayı öğrettikleri atölye çalışmalarında keyifli anlar yaşadı.


Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk; Enerji Günleri Etkinlikleri’nde yaptığı açılış konuşmasına doğal kaynakların korunmasının gelecek için ne denli önemli olduğuna dikkat çekerek başladı. Çelenk “Artık yaşantımızda önemli bir konu var. İklim değişikliği!..Her geçen gün doğal kaynakları zorlayan bir değişime tanık oluyoruz. Aynı hafta içinde nerdeyse 4 mevsimi bir arada yaşayacağız. Bu kadar hızla hissettiğimiz iklim değişikliğinde, yaşamı sürdürebilmek için doğal kaynakları tasarruflu kullanmak ve bu tasarruf bilincini yaygınlaştırmak çok önem kazanıyor. Biz Akıllı Yıldızlar Projesi ile sizlere bu konuda ufak ipuçları veriyoruz. Sizler de bu ipuçlarını kullanarak ailenizin ve ülkemizin refahı için tasarruf etmesine yardım edeceksiniz.” dedi. Çelenk ayrıca gereksiz yanan aydınlatmaları söndürerek, boşa akan musluklukları kapatarak daha aydınlık ve temiz bir dünyada yaşamaya yardım edeceklerine dair öğrencilerden söz aldı.


 

Soyak’ın Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, yeni öğretim döneminin başlamasıyla İstanbul’da belirlenen devlet okullarında devam edecek. Projenin 2016 yılında İzmir’de belirlenecek devlet okullarındaki eğitimlerin ardından tamamlanması planlanıyor.