SOYAK kalitenin sırlarını anlattı

SOYAK kalitenin sırlarını anlattı

Soyak İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Ünal, 9. Performans Yönetimi Zirvesi'nde kalitedeki başarılarının sırlarını anlattı.
Soyak İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Ünal, 9. Performans Yönetimi Zirvesi'nde EFQM Mükemmellik Modeli'ne Dayalı Performans Yönetimi Sistemi konusunda katılımcılara bilgi aktarımında bulundu.


HR Dergi'nin düzenlediği ve çeşitli sektörlerden firma yöneticilerinin performans yönetimi süreçlerine ilişkin bilgileri paylaştığı Performans Yönetimi Zirvesi'nin ikinci gününde, Soyak İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Ünal, Soyak'ın performans yönetimi uygulamalarını anlattı. Kurum içinde uyguladıkları EFQM Mükemmellik Modeli sayesinde verimliliklerinin arttığını ve çalışanlarının kişisel yetkinliklerini daha etkin bir şekilde tespit edebildiklerini belirten Osman Ünal, konuşmasında Soyak'ın kalite yolculuğuna da değindi. Soyak'ın kurulduğu günden bu yana, kalite konusunu faaliyetlerinin odak noktasında konumlandırdığını söyleyen Osman Ünal, bu tutumlarının kazanımlarının en son örneği olarak Ulusal Kalite Başarı Ödülü'ne layık görülmelerini belirtti.


EFQM Mükemmellik Modeli'ne dayalı Performans Yönetimi Sistemi'nin Toplam Kalite Yönetimi'ne ait temel kavramların etkili bir şekilde kurum içinde uygulanması temeline dayandığını belirten Ünal, bu sistemdeki ana hedefin çalışan motivasyonu ve bağlılığını artırmak olduğunu sözlerine ekledi. Osman Ünal, Performans Yönetim Sistemi ile Soyak'ın kurumsal yapılanması içerisinde bulunan yönetim takımından mavi yakalı personele kadar her seviyedeki çalışanın, aynı hedef doğrultusunda birleşerek daha verimli çalıştıklarını kaydetti.


Osman Ünal, Performans Yönetim Sistemi'nin kapsamına önümüzdeki yıl itibariyle "Değişim Yönetimi" ve "İnovasyon" maddelerini de dahil ederek kurum içi performanslarında yeni açılımlara yönelmeyi hedeflediklerini belirtti.