10 / 12 / 2022

S&P açıkladı! Sterlin yerin dibinde şimdi de resesyon!

S&P açıkladı! Sterlin yerin dibinde şimdi de resesyon!

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), İngiltere ekonomisinin bu yılın dördüncü çeyreğinde teknik bir resesyona girebileceğini açıkladı.S&P yaptığı açıklamada, İngiltere'deki hanehalklarının yüzde 10'luk rekor yüksek enflasyon nedeniyle satın alma güçleri üzerinde artan bir baskı altında olduğunu söyledi.

Önümüzdeki yıl yüzde 1 büyümesi öngörülen ülke ekonomisinin yüzde 0,5 daralmasının beklendiğine dikkat çeken ekonominin, 2024'te yüzde 1,4, 2025'te yüzde 1 ve yüzde 0,6 oranında büyümesinin beklendiğine dikkat çekildi.

S&P'den Türkiye ekonomisi için karamsar karar!

S&P Global Ratings'in kıdemli ekonomisti Boris Glass, enflasyonun kış boyunca yükselmeye devam etmesi ve tüketici harcamalarının düşmesiyle İngiltere ekonomisinin hafif bir teknik durgunluğa gireceğini ifade etti.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön