Sultangazi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tanıtımı yapıldı!

Sultangazi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tanıtımı yapıldı!

İstanbul'da Sultangazi'de hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi için tanıtım toplantısı yapıldı.Sultangazi Belediyesi, mahalle kültürü ve dokusunun hakim olduğu, daha modern bir ilçe için yaşam kalitesini yükselten projeleri hayata geçirdiğini açıkladı. Hürriyet'te yer alan habere göre; yakın zamanda hayata geçecek olan projelerin tanıtımı bugün Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun tarafından yapıldı.

Sultangazi Belediyesi, ilçenin çehresini yenileyecek kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastığını açıkladı.Mahalle kültürü ve dokusunun hakim olduğu, daha modern bir ilçe için yaşam kalitesini yükselten projelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sultangazi Belediyesi ve  TOKİ  işbirliğinde hayata geçirileceğini dile getirdi. Hazırlanan projenin tanıtımı ise bugün, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun tarafından yapıldı.En önemli proje planını Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dursun, “Vatandaşlar buranın bir an önce dönüşmesini, burada can ve mal güvenliğinin sağlanabileceği konutların yapılmasını istiyordu” dedi. Seçim dönemi ve sonrasındaki yaptıkları çalışmalarla bölgede yaşanılabilir, yatay mimari içinde konutlar üretmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Dursun, “Toplam bin 112 dairemiz var. Bu proje, 377 daire artarak ortaya çıkmış olacak” açıklamasını yaptı.

PARK, BAHÇE VE OYUN ALANLARI OLACAK

Projenin zemin artı dört kat olan yapıları sadece artı beş katla tamamladıklarını ifade eden Başkan Dursun, “Yaşam alanları, parkları, bahçe ve oyun gruplarıyla yine otoparkların yer altına alınmasıyla ve çeşitli donanımlı alanlarıyla çok güzel bir kentsel dönüşüm örneği olacak” şeklinde konuştu.

Sultangazi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin tanıtımı yapıldı!

120 AY VADE SAĞLIYORUZ

Yaklaşık 90 bin lira ile 120 bin lira katkı isteklerini olduğunu söyleyen Başkan Dursun, vatandaşlara 120 ay vade hakkı tanıdıklarını söyledi. Konut tesliminin ardından ödemelerin başlayacağını ifade eden Başkan Dursun, “Vatandaşımız faiz ve bankayla da uğraşmak zorunda kalmayacak. TOKİ’nin kendi içinde sağladığı finansman destekle vatandaşımız huzurlu ortama kavuşacak” ifadelerine yer verdi.

48 AY BOYUNCA BİN 500 LİRA KİRA YARDIMI

Evlerini tahliye eden için de çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Dursun, 48 ay boyunca bin 500 TL'lik kira desteği yapacaklarını sözünü de verdi. Ayrıca Başkan Dursun, ilk 5 aylık kiralarının da peşin verileceğini, bu sayede taşınma aşamasında olan vatandaşlara kolaylık sağlanacağını belirtti.

Projenin kar ya da rant amaçlı yapılmadığını söyleyen Başkan Dursun son olarak şunları söyledi:

“Kazançlı olan komşularımız olacak. Hiçbir müteahhide bağlı kalmadan ev sahibi olacaklar. Biz, onlar huzurlu yaşasın diye elimizden geleni yapmaya hazırız. Projemizi sunduk. Elbette artık bundan sonraki karar mülkiyet sahiplerinin.”
 

Kirazlıtepe dönüşüm projesinin 3. Etap ihalesi Turgut Müteahhitlik'in!