Swarovski taşlı kadife mobilyalar için yabancılar sırada

Swarovski taşlı kadife mobilyalar için yabancılar sıradaMONO Life markasıyla 1999 yılından beri mobilya üreten Cengiz Özkan, Swarovski taşlı mobilya üretti, Yunanistan'dan Hollanda'ya kadar bayilik almak için herkes sıraya girdi.
İlkokulu bitirdikten sonra döşemeci Sabahattin Çiftyıldız'ın yanına çırak olarak giren ve aralarında Zeki Müren'in de bulunduğu pek çok ismin koltuklarını yapan Özkan, altı ay önce Swarovski taşlı koltuk üretime başladı. Fiyatları 3-6 bin YTL arasında değişen koltuklara Yunanistan, Hollanda, Almanya, Bulgaristan ve Romanya sipariş yağdırınca, Özkan'ın bir yıllık üretim kapasitesi şimdiden doldu!


Esenyurt'ta 4 bin metrakere büyüklüğünde, aylık 300 adetlik kapasiteye sahip tesislerinde, üretiminin üçte birini Swarovski taşlı koltuk modellerine ayıran Cengiz Özkan, "Swarovski taşlı koltuk fikri, nasıl farklı bir ürün yapabiliriz arayışından ortaya çıktı. Özellikle kadife üzerine, koltuk kenarlarını ve altlarını bu taşlarla süslüyoruz. Bir koltuk takımında yaklaşık 300-350 parça Swarovski taş kullanıyoruz. Genelde koltukların döşemesini kadifeden yapıyoruz" dedi.


Şifo Mehmet de müşteri


SADECE yurtdışı değil, yurtiçinden de Swarovski taşlı Mono Life ürünlerine sipariş yağdığını belirten Cengiz Özkan, "Bugüne kadar 30 takım bu modelden sattık. En son Şifo Mehmet, Swarovski taşlı modelimizden satın aldı" dedi. Özkan, Fransa, Belçika, İran ve Afganistan'a da ihracatları olduğunu söyledi. Özkan, "İran'da satılan modeller, daha cafcaflı renklerden oluşuyor. Yunanistan'a ise daha açık renkleri gönderiyoruz" dedi.


Kapasite artışına gidecek


SWAROVSKİ taşlı koltuklara gelen siparişler patlayınca, kapasitenin yetersiz kaldığını belirten Mono Life'ın sahibi Cengiz Özkan, "Bu nedenle kapasite artışı şart oldu" dedi. Esenyurt'taki fabrikanın üretim kapasitesini artırmak için çalışmalara başladıklarını belirten Özkan, 500 bin dolarlık yatırımla ek kapasitenin üç ay içinde faaliyete geçeceğini belirtti. Özkan, "Ahşap grubu daha geri plandaydı. Bu kapasite artışıyla birlikte Swarovski taşlı yatak odaları, duvar üniteleri, yemek odaları ve sehpaların üretime başlayacağız" diye konuştu.


(Akşam)