Tapu dairelerini mesken tutan çete yakalandı!

Tapu dairelerini mesken tutan çete yakalandı! Tapu dairelerini mesken tutan çete yakalandı!

Tapu dairelerinde alım satım yapan vatandaşları gasp eden çete suçüstü yakalandı. Tapu dairelerinin önünde pusu kuran şüpheliler, vatandaşları takip edip kapkaç yapıyorlardı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Büyükçekmece, Beylikdüzü, Sancaktepe ve Bahçelievler ilçelerinde tapu dairelerinin önünde pusu kurarak vatandaşları gasp eden iki kişi yakalandı. İddialara göre ilçelerdeki tapu dairelerinin önüne araçla giden şüpheliler, daireden çıkan vatandaşları takip ediyor ve bir anlık boşluktan yararlanarak kapkaç yapıyorlardı. Polis, Ataşehir'de tapu dairesi önünde çalışır vaziyette bekleyen araçtan şüphelenmesi üzerine içindeki şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerden birinin araçtan ayrılarak tapu dairesine girdiği, etrafı gözetlediği ve hiçbir işlem yapmadığı görüldü. Telefonla gözüne kestirdiği vatandaşları araçtaki diğer çete üyelerine aktardığı görülen şüpheli daha sonra tapu dairesinden çıktı. Bu sırada araçtan çıkan diğer şüpheli takibe aldığı vatandaşın para çantasını çalacağı sırada polis ekiplerince yakalandı.


İKİ KİŞİDEN 300 BİN LİRA ÇALDILAR

Yapılan tahkikat sonucu şüphelilerin daha önceden poliste suç kaydının olduğu ve buna benzer işleri yaptıkları belirlendi. Yapılan incelemelerde Beylikdüzü, Sancaktepe, Bahçelievler ve Büyükçekmece ilçelerinde tapu dairelerinin önünde parasını kaptıran vatandaşların şüpheliler tarafından gasp edilmiş olduğu belirtildi. Şüpheliler Beylikdüzü tapu dairesinin önünde işlem yaptıktan sonra çıkan Emin Y.'nin 175 bin lirasını, Sancaktepe'de Murtaza U'nun 80 bin lirasını ve Büyükçekmece'de emekli Astsubay Zühtü A'nın değerli evraklarının olduğu çantasını gasp ettikleri anlaşıldı.Sabah

pus