27 / 05 / 2022

Tarımsal destek ödemeleri yapıldı mı? 14 Mayıs 2022 tarihinde Bakan Kirişçi'den açıklama geldi

Tarımsal destek ödemeleri yapıldı mı? 14 Mayıs 2022 tarihinde Bakan Kirişçi'den açıklama geldi

Tarımsal destek ödemeleri vatandaşların araştırma konusu haline gelmeye devam ediyor. Yaz dönemine yaklaştığımız bu günlerde hasat öncesi tarımsal destekleme ödemeleri çiftçilerin hesaplarına aktarılması bekleniyor. Peki Tarımsal destek ödemeleri yapıldı mı? Bakan Vahit Kirişci detayları paylaştı...2022 yılı tarımsal destek ödemelerine ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Uzun süredir heyecanla beklenen tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin yaptığı yazılı açıklama ile birlikte ücretlerin yapılacağı tarihe çevrildi. Peki tarımsal destek ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak?

Çiftçilere her yıl destek amaçlı verilen tarımsal destekleme ödemeleri için  Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci açıklamalarda bulundu. Bakan Kirişçi tarımsal destekleme ödemelerinin ne kadar olacağını ve ne zaman hesaplara yatırılacağını belirtti.

Tarımsal destek ödemeleri yapıldı mı? 14 Mayıs 2022 tarihinde Bakan Kirişçi den açıklama geldi

TARIMSAL DESTEKLEME ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 3 milyar 176 milyon 677 bin 292 TL´lik tarımsal destekleme ödemelerinin bugün başlayacağını açıkladı.

Bakan Kirişci, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "3 milyar 176 milyon 677 bin 292 liralık tarımsal destekleme ödemelerine bugün başlıyoruz. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun." İfadelerine yer verdi.
Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yer alan bilgilere göre, yağlı tohumlu bitkiler desteği (pamuk, ayçiçeği, kanola, aspir) 2 milyar 963 milyon 2 bin 192 lira, katı organik gübre desteği 195 milyon 77 bin 205 lira, kırsal kalkınma desteği 8 milyon 900 bin 947 lira, sertifikalı tohum üretim desteği 6 milyon 308 bin 817 lira, hububat-baklagil ve dane mısır desteği 2 milyon 13 bin 346 lira ve hayvan gen kaynakları desteği 1 milyon 374 bin 785 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Yapılan destekleme ödemeleriyle yılın ilk 5 ayında, 2022 yılı bitkisel üretim destekleri bütçesinin yüzde 91'inin ödemesi tamamlanacağı açıklandı.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.