Taxit Center‘e gelen Starflyer Beylikdüzü‘nü ‘uçuracak‘

Taxit Center‘e gelen Starflyer Beylikdüzü‘nü ‘uçuracak‘Dünyada yalnız Almanya ve Avusturya'da bulunan adrenalin makinesi Starflyer, İstanbul Beylikdüzü'ndeki Taxit Center'a geliyor.


Türkiye'nin en büyük outlet merkezi olarak projelendirilen, İstanbul Beylikdüzü'ndeki alışveriş ve eğlence merkezi Taxit Center, ünlü adrenalin makinesi Starflyer'ı Türkiye'ye getiriyor. Almanya ve Avusturya'dan sonra dünyadaki 3'ncü durağı Türkiye olan Starflyer'ın salıncakları 40 metre yükseğe çıkıp havada dönüyor. G kuvveti (kütle ile doğru orantılı yer çekimi ivmesi uygulayan kuvvet) ile çalışan makine, insanlara 4 G'lik bir kuvvet verme prensibine dayalı çalışıyor.

22 METREDEN ATAN OYUNCAK
Türkiye'deki patentini Dal Lunapark A.Ş'nin aldığı Starflyer, ilk etapta Taxit Center'dan alışveriş yapanlara ücretsiz olacak; bir süre sonra da ortalama bir fiyat uygulaması yapılacak. Taxit Center'ın ortakları arasında bulunan ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Eresin Otelleri'nin sahibi Murat Eresin, merkezin açılışının 23 Nisan'a yetişmesini düşündüklerini belirterek, Starflyer'ın çalışmaya başlama tarihini "Açılıştan bir süre sonra" şeklinde açıklıyor. Taxit Center'ın içinde bir başka oyuncak daha yer alacak. Türkiye'de başka herhangi bir alışveriş merkezinde bulunmayan bu oyuncak da 22 metre yükseklikten insanları yere doğru hızla itecek.

700 METREKARELİK PİST
125 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen Taxit Center'da mağazalar yüzde 55 doluluk oranına ulaşmış durumda. Türkiye'nin ikinci büyük alışveriş merkezi olduğu açıklanan projenin hali hazırda 250 bin kişilik bir nüfusa hitap ettiği ve bulunduğu bölgede yakın zamanda hayata geçecek diğer konut projeleri ile yaklaşık 500 bin kişiye ulaşacağı düşünülüyor. 100 milyon dolarlık bir yatırımla projelendirilen, 128 bin metrekare kapalı ve 55 bin metrekare kiralanabilir alanı bulunan Taxit Center'da 700 metrekarelik Türkiye'deki alışveriş merkezlerinde bulunan en büyük buz pisti de yer alıyor. Projede yer alan İstanbul Residans'ta da 100 konut bulunuyor. Büyüklükleri 75 ile 100 metrekare arasında değişen konutlar konumuna göre 120 bin ile 150 bin Euro arasında satılıyor.