Tayvan güvenlik firmaları ISAF 2015’e katılacak!

Tayvan güvenlik firmaları ISAF 2015’e katılacak!

Tayvan güvenlik firmaları, 17-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 19. kez düzenlenecek ISAF 2015’te dünya standartlarındaki ürünlerini üretici ve tüketiciler ile buluşturacak.


Tayvan güvenlik firmaları, 17-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 19. kez düzenlenecek ISAF 2015’te dünya standartlarındaki ürünlerini üretici ve tüketiciler ile buluşturacak.


Asya’nın teknoloji merkezi, zeka destekli akıllı güvenlik çözümleri üretiminde dünya lideri olan Tayvan’ın güvenlik firmaları, 19. kez düzenlenen ISAF Fuarı’na çıkarma yapacak. Kapsadığı sektörlerin yurt içindeki tek organizasyonu ve bölgenin en büyük etkinliği olan ISAF, 17-20 Eylül tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.


Tayvan’ın güvenlik sektörünün önde gelen şirketleri, “Toplam Güvenlik Çözümü ve Konfor” konsepti ile düzenlenecek olan ISAF Güvenlik Ticaret Fuarı’nda, dünya standardındaki ödüllü son teknoloji ürün gruplarını görücüye çıkaracaklar. Tayvan güvenlik sektörünün önde gelen firmaları olan Advantech, Plustek, Planet Technology ve Engenius gibi markalar, ISAF’ta, en gelişmiş ürünlerini Türkiye pazarına tanıtıyor olacaklar. 


GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN DEĞERİ 25 MİLYAR DOLAR


Araştırma şirketi Memoori’ye göre güvenlik ve emniyet sektörünün küresel değeri, 2014 yılına kıyasla yüzde 7.5’lik bir artışla 25 milyar ABD doları’na yükseldi. IP video ağları ve Asya’dan gelen daha yüksek talep önemli büyüme faktörleri olurken, Tayvan markalarının önemli avantajlara sahip olduğu ulaşım, perakendecilik, sağlık hizmetleri ve eğitim alanlarında da önemli fırsatlar bulunuyor.MİLYONLARCA AKILLI UÇ NOKTA KORSANLARIN HEDEFİNDEDünya giderek daha birbirine bağlantılı hale geldikçe veri güvenliği ve gizliliğinin niteliği de değişiklik gösteriyor. Hassas veriler içeren her sensör, aygıt ve bağlantı potansiyel bir risk taşıyor. Hewlett Packard’a göre en yaygın kullanılan bağlantılı aygıtların yüzde 70’i hassas güvenlik noktaları içeriyor. En sonunda, her biri düzinelerce aktif sensörle ve milyonlarca satır kodla donatılmış olan arabalardan, kalp pillerine ve iklimlendirme ünitelerine kadar her şey dahil olmak üzere milyonlarca akıllı uç nokta olacak. Bu uç noktaların birçoğu ise bilgisayar korsanlarına hassas hale gelebilir.


Ancak tam da bu noktada Tayvan’ın üstün teknolojisi, daha güvenli bir şekilde birbirine bağlı bir geleceğe katkıda bulunması uç noktaların sağlanması için devasa bir fırsat yatıyor. ICT konusunda güçlü yönlerini geliştiren Tayvan, ekonomik büyümesinin giderek artan önemdeki bir faktörü haline gelecek olan güvenlik ve emniyet sektöründeki pazar payını büyütmeye devam edecek.


GÜVENLİK SEKTÖRÜNÜN YÜKSELEN AKTÖRÜ TAYVANTayvan Güvenlik ve Emniyet Sektörü Birliği (TSSIA)’ya göre Tayvan, dayanıklı dikey entegrasyon ile üretim süreci sonrası montaj hatlarına tedarikte bulunan ve üretim süreci öncesi çok çeşitli üretim tesislerinden yararlanan Tayvan, emniyet ve güvenlik sektörünü karakterize ediyor. Bu sektör grubu sayesinde, Tayvan en zorlu müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan üstün kaliteli, yenilikçi güvenlik ürünlerini sağlayabiliyor.HD ve yüksek megapikselli güvenlik kamera sistemlerinin giderek daha fazla kullanılmasıyla güvenlik ürünlerine olan talep hızla artıyor. IMS Research’e göre güvenlik kamera sistemleri pazarındaki büyümenin kilit faktörleri konumunda olan ve gelecekte daha da büyük bir aktör olmaya hazırlanan ve 2 bin’den fazla üreticisiyle Tayvan, izleme sistemlerinin küresel pazar payının yüzde 10’undan fazlasını elinde tutuyor.


Tayvan’ın yıllık CCTV ve güvenlik kameraları ve donanım ihracatı, Tayvan’ın güçlü olduğu IP’yle ilgili ürünler ve çözümler ve RFID ve IP çıkışlı çözümlerin ardından istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Tayvan’ın aynı zamanda kaliteli ve niş pazarına yönelik kamera çözümleri sağlama konusunda geniş bir köklü kamera üreticisi yelpazesi bulunuyor.
ZEKA DESTEKLİ GÜVENLİK ÜRÜNLERİNDE LİDERTaiwan Excellence ödüllü şirketleri, Tayvan’ın zeka destekli güvenlik ürünlerinde bir dünya lideri haline gelmesine önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Taiwan Excellence, Tayvan Ekonomi İşleri Bakanlığı’nın Dış Ticaret Bürosu (BOFT) aracılığıyla oluşturduğu ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) tarafından yürütülen bir girişim olan Taiwan Excellence’ta, AR-Ge, tasarım, kalite alanlarında istisnai sayılan ve “Tayvan’da üretilen” ürünler Tayvan Excellence ödülünü alır ve Tayvan Ekonomi İşleri Bakanlığı bu ürünlere Tayvan Excellence işaretini taşıma yetkisi veriliyor. Beş gösterge eşit önem taşımaktadır ve her biri, bütün standartların en önemlisi olan yenilik değeri üzerinden değerlendiriliyor.KATILIMCI FİRMALAR1983 yılında kurulan Advantech, güvenilir yenilikçi tümleşik ve otomasyon ürünleri ve çözümleri sağlamada bir liderdir. Advantech, her biri sektörün lideri ön büro ve arka büro e-işletme çözümleriyle desteklenen kapsamlı sistem entegrasyonu, donanım, yazılım, müşteri odaklı tasarım hizmetleri ve küresel lojistik desteği sunmaktadır. Advantech her zaman yüksek kaliteli, yüksek performanslı bilişim platformlarının geliştirilmesi ve üretiminde yenilikçi olmuştur. Çok farklı sektörlerde geniş çeşitlilikteki uygulamalar için eksiksiz çözüm sağlama konusunda yardımcı olmak için ortaklarımızla yakından işbirliği kuruyoruz. Kurumsal Akıllı Bir Gezegen Sağlama vizyonumuzu gerçekleştirmek için Advantech Akıllı Şehir ve IoT Teknolojileri için işbirliğine ve Ortaklığa devam edeceğiz. Advantech, ISAF Fuarı’nda ARK-2151V In-Vehicle Full HD NVR ürününü görücüye çıkaracak.Plustek Inc. dünya standartlarında görüntüleme ve izleme çözümleri sağlayıcılarından biri olarak itibar gören ve kendini yüksek kaliteli, profesyonel tarayıcıların yanı sıra işletmelere, profesyonellere ve tüketicilere yönelik güvenlik cihazları üretmeye adamış olan Plustek, yenilikçi ürünlerini, bu ürünlerin beklentilerini karşılamasını ve aşmasını sağlamak için kullanıcılardan ve çeşitli teknoloji ve ticaret ortaklarından alınan katkı ve görüşlerle tasarlıyor. Birbirine kenetlenmiş küresel satış, pazarlama ve destek ekiplerinden oluşan ağla birlikte, teknoloji yeniliklerine yaptığı büyük yatırımlarla müşterilerine olan bağlılığını ortaya koyan Plustek, ISAF Fuarı’nda NVR Wireless Kit ürününü görücüye çıkaracak.


Planet Technology Corporation 1993 yılında kurulmuştur ve yıllar içerisinde küçük ve orta ölçekli işletmeler, teşebbüsler ve SOHO pazarlarına yönelik IP tabanlı ağ oluşturma ürünlerinin ve çözümlerinin lider bir küresel sağlayıcı haline geldi. PLANET, çok çeşitli ağ kurma teknolojileri üzerinde birleştirilmiş veri, ses ve video kullanımıyla yenilikçi IP çözümleri sunuyor. PLANET; LAN anahtarları, IP tabanlı izleme veya Ağ Güvenliği gibi çeşitli hedef pazarlara yönelik aşağıdaki kategorilerde ödül sahibi, enerji tasarruflu ve yüksek performanslı profesyonel ağ oluşturma ürünleri sağlar. Planet Technology, ISAF Fuarı’nda Z-Wave e-Home Automation Control Gateway ürününü görücüye çıkaracak.


EnGenius, vizyoner olma ve somut bir anlayışla zeki yaşam algısının yeniden tanımlanmasını planlama misyonuyla araştırma ve geliştirme konusundaki güçlü birikimi üzerine kurulan toplam bir ağ oluşturma çözümleri sağlayıcısı olarak konumlandırıldı. Lider yenilikçi teknolojisiyle EnGenius; ISAF Fuarı’nda, Kablosuz Ağ Oluşturma Sistemi (AP), Kablolu Ağ Oluşturma Sistemi (Anahtar/UTM’ler), IP İzleme Çözümleri ve İşletmelere Yönelik Kablosuz İletişim Sistemleri’nden gerçek uygulamaya uzun menzil, üstün hızlar, sağlam güvenlik ve kullanım kolaylığı getirmeye kadar çeşitli uygulama ve kritik senaryolarda İşletme ve Tüketici pazarına yönelik eksiksiz ürün gamıyla öne çıkıyor. EnGenius ISAF Fuarı’nda, EWS Dağıtık Kablosuz Yönetim Çözümüyle görücüye çıkacak.Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) 1970 yılında Tayvan’ın dış ticaretini ve dünya pazarlarındaki rekabet gücünü artırmak için kurulmuştur. Geride kalan 40 yıl içerisinde TAITRA Tayvan’ın ekonomisinin geliştirilmesinde kilit rol oynamıştır. TAITRA, devlet ve ticaret birlikleri tarafından müşterek olarak desteklenmektedir ve uluslararası ticaret topluluğu için Tayvan’ın ticari girişi olarak görülmektedir. Lütfen daha fazla bilgi için http://www.taiwantrade.com.tw/ adresini ziyaret edin.
Katma değerli yeniliğin tanınmış ismi, Taiwan Excellence yenilik değerini kapsayan ürünlere verilen en yüksek mükafattır. Taiwan Excellence Selection’ın lansmanı 1993 yılında yapıldı. Taiwan Excellence’ın kazananları yalnızca Tayvan tarafından üretilen en devrim yaratan, yüksek kaliteli ve yüksek katma değerli ürünler anlamına gelmez. Aynı zamanda Tayvan’ın çığır açan ürünlerinin tasarımında ve üretiminde katma değer oluşturmak amacıyla yeniliğin kullanılmasındaki benzersiz dehasının somut örneğini ortaya koyarlar. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.taiwanexcellence.org/ adresini ziyaret edin.