TEB'den mortgage kredisi al, 6 ay sonra ödemeye başla

TEB'den mortgage kredisi al, 6 ay sonra ödemeye başla

TEB, mortgage kredisi kullanacaklara farklı kredi paketleri sunuyor. TEB'in 'Ödemesiz Dönemli Mortgage Kredisi' ile kredi alanlar, ödemelerini 6 ay sonra başlatabiliyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Bireysel bankacılık alanında yenilikçi ürün ve hizmetleriyle hızlı bir atağa kalkan Türk Ekonomi Bankası (TEB), bireysel krediler konusunda da yeni ürünleriyle pazardaki payını artırıyor. TEB, son olarak ilk ödemesi 6 aya kadar ertelenen "Ödemesiz Dönemli Mortgage Kredisi"ni hayata geçirdi.

TEB'in yeni "Ödemesiz Dönemli Mortgage Kredisi" ile, krediyi kullananlar ödemelerine krediyi aldıkları günden 6 ay sonra başlayabilecekler. "Ödemesiz Dönemli Mortgage Kredisi"nde ödemesiz dönem süresi gün olarak da belirlenecek; böylece müşterinin taksit ödemelerini kredi kullandırım gününden farklı bir günde yapmak istemesi durumunda da talep edilen ödeme planı oluşturulabilecek.

Ödemesiz dönemli ödeme planı, mortgage kredisi için maksimum 6 ay süre ile, ihtiyaç ve taşıt kredileri için ise maksimum 2 ay süre ile uygulanabilecek.

TEB'den yeni kredi paketleri

TEB, "Ödemesiz Dönemli Mortagage Kredisi" ile birlikte yeni mortgage kredisi paketleri de hazırladı. Bu paketlerden "Ana Para Ertelemeli Mortgage Kredisi"nde anapara ödemesi 36 aya kadar ertelenebiliyor. Sadece faiz ödenen dönemden sonra başlayan taksitler, anapara ertelemesi yapılmayan ödeme planı ile aynı oluyor.

"Dönem Ödemeli Mortgage Kredisi"nde ise müşteri kredi geri ödemelerini, 2 veya 3 aylık periyotlarda gerçekleştirebiliyor. Bu kredide dönem faizi ve dönemlik taksit tutarları, ödeme yapılacak dönem periyodu ve faiz oranı baz alınarak hesaplanıyor.

"Ara Ödemeli Mortgage Kredisi"nde müşteri ödeme planı hazırlarken, istediği aylarda ve istediği tutarda ara ödeme yapabiliyor, ödeme planı seçilen aylardaki ara ödemeler göz önüne alınarak diğer aylarda eşit taksit tutarı dağılacak şekilde oluşturuluyor.

TEB ayrıca mortgage kredisi kullanmak isteyenlere, "Kademeli Azalan Mortgage Kredisi" ve "Kademeli Artan Mortgage Kredisi" paketlerini de sunuyor. Bu kredilerde de taksit tutarları belirlenen dönemlerde azalıyor veya artıyor.

pus