11 / 08 / 2022

Temel Karadeniz: 5 yılda söz verdiğimiz tüm projeleri yaptık!

Temel Karadeniz: 5 yılda söz verdiğimiz tüm projeleri yaptık!

5 sene boyunca söz verdikleri tüm projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ilçede hayata geçireceği vizyon projeleri anlattı.5 sene boyunca söz verdikleri tüm projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, bugüne kadar hayata geçirdiği ve geçireceği tüm hizmetleri Küçükçekmecelilere anlattı. Küçükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere göre, Karadeniz, Halkalı’ da yapımı tamamlanan Millet Kütüphanesi’nin 6 Mart’ta açılacağını söyledi.

Özcanlar Düğün Salonu’nda İnönü Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Temel Karadeniz’e Küçükçekmeceli vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi. Salonu hınca hınç dolduran kalabalığa seslenen Başkan Karadeniz, projeleriyle vatandaşlardan büyük alkış aldı. Küçükçekmece’yi kapı kapı dolaşarak, yaptığı projeleri ve bundan sonraki dönemde yapacaklarını anlatacağını söyleyen Temel Karadeniz, İnönü Mahallesi’ne kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

“MİLLET KÜTÜPHANESİ 6 MART’TA HİZMETE AÇILACAK”

Küçükçekmecelilere dev projelerini aktaran Temel Karadeniz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hayata geçen Millet Kütüphanelerinden bir tanesinin de Halkalı Çamlık’ ta 50 bin kitapla 6 Mart itibariyle açılacağını söyledi.  Diğer bir yandan Marmara Üniversitesi arazisinde Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin arka tarafından Kanarya Mezarlığı’na kadar kurulan  Millet Bahçesi’nin de Haziran ayı itibariyle hizmete açılacağını müjdeledi.  100 dönümlük alan üzerine kurulan Millet Bahçesi’nde ise, ekin tarlaları, meyve bahçeleri, oyun bahçeleri, ibadethane, Macera Parkı, bitki gösterim alanları, uçurtma çayırı, millet kıraathanesi, etkinlik meydanı, panayır alanı bulunuyor.

“SİRKECİ - HALKALI TRENİ 10 MART’TA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK”

Küçükçekmecelilerin sorularını da cevaplayan Karadeniz, İnönü Mahallesi’nin ulaşım sorununu da kökünden çözeceklerini söyledi. Karadeniz, “Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nin altında, Halkalı Meydan’da ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi ike 212 AVM karşısında metro durakları açılacak. Sonra bu noktalara otobüs seferleri koyacağız. Bu şekilde ulaşım sorunu çözülmüş olacak. Öte yandan Sirkeci - Halkalı treni ise 10 Mart’tan itibaren çalışmaya başlayacak” dedi.

Başkan Karadeniz ayrıca yaptığı sunumda, Küçükçekmece’de hayata geçirilen ve yapımı süren projeler kapsamında, Kapalı Pazar yerleri, (Fevziçakmak Meydanı, Pazar Kompleksi Ve Yeraltı Otoparkı, Sultanmurat Meydanı, Pazar Kompleksi Ve Yeraltı Otoparkı, Halkalı Pazar Kompleksi, Sağlık Ocağı Ve Yeraltı Otoparkı, Tevfikbey Pazar Kompleksi ve Yeraltı Otoparkı), Küçükçekmece Fethi Sekin Öğretmenevi, Zahide Nine Semt Konağı, İstasyon Mahallesi Semt Konağı, Kemalpaşa Sağlık Ocağı ve Semt Konağı, Küçükçekmece Diş Hastanesi, Söğütlüçeşme Sağlık Ocağı, Sosyal Tesisler (Soğuksu, Menekşe, Küçükçekmece) gibi çalışmalarını Küçükçekmecelilere anlattı.