02 / 12 / 2022

Temmuz ayı emekli maaşı zam oranı ne kadar? Emekli maaşı kaç TL olacak! İşte ayrıntılar...

Temmuz ayı emekli maaşı zam oranı ne kadar? Emekli maaşı kaç TL olacak! İşte ayrıntılar...

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Şubat ayı enflasyon verileri açıklandı. Bu durumda emekli vatandaşlar temmuz ayında enflasyon oranına bağlı yapılacak zam miktarını merak ediyor. Peki emekli ve memur maaşları ne kadar artacak? İşte ayrıntılar...Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Şubat ayı enflasyon verileri açıklandı. Bu durumda emekli vatandaşlar temmuz ayında enflasyon oranına bağlı yapılacak zam miktarını merak ediyor. Peki emekli ve memur maaşları ne kadar artacak? İşte ayrıntılar...

Temmuz ayı emekli maaşı zam oranı ne kadar? Emekli maaşı kaç TL olacak! İşte ayrıntılar...

Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2021 yılına ait enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından emekli ve memur maaşlarına yapılacak zamlar merak edilmeye başlandı. Kabine toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan artan enflasyon oranlarına karşı, memur ve emekli maaşlarına yüzde 2,5 oranında ek zammın yapılmasını uygun görmüştü. Erdoğan  " Temmuz ayında hem memurlarımızın hem emeklilerimizin maaşlarına yapılacak yüzde 7 toplu sözleşme artışına ilave olarak şayet gerekiyorsa enflasyon farkı da ilave edilecektir" diye belirtmişti. 

 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön