20 / 08 / 2022

Temmuz ayında elektrik faturalarına zam gelecek mi? İşte yanıtı!

Temmuz ayında elektrik faturalarına zam gelecek mi? İşte yanıtı!

EPDK, Temmuz ayında elektrik faturalarına zam yapılıp yapılmayacağına dair açıklamada bulundu.Vatandaşların enflasyon, döviz kuru ve altın fiyatlarındaki durdurulamayan yükseliş ile birlikte beli iyice büküldü.

Elektrik, doğal gaz ve su faturalarına yapılan zamlar da geçinmeyi iyice zorlaştırırken, faturalara yeni zam geleceğine yönelik iddialar vatandaşta endişe yarattı.

Temmuz ayında elektrik faturalarına zam gelecek mi? İşte yanıtı!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik fatularına zam geleceğine ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, gerçekleşen kurul toplantısında alınan kararla birlikte elektrik tarifelerinde herhangi bir zam yapılmayacağı ifade edildi.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.