02 / 07 / 2022

TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy 2020 başvuru şartları!

TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy 2020 başvuru şartları!

TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy başvuru şartları haberimizde yer alıyor. Projeler için başvuru dönemi bugün itibariyle başladı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçireceği 100 bin yeni konut için başvurular başladı. Son başvuru tarihinin 15 Ocak 2020 olarak belirlendiği  TOKİ  100 bin yeni konut kampanyasında mega kent İstanbul’da tam 10 bin konut  yapılacak.

Dar gelirli vatandaşların merakla beklediği İstanbul’daki konutlar Arnavutköy Hadımköy, Sancaktepe, Şile Ağva, Tuzla Orhanlı ve Tuzla Aydınlı’da hayata geçirilecek. TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy başvuru şartları haberimizde yer alıyor. Projedeki toplam konut sayısı 3 bin 750.

TOKİ 100 bin yeni konut projesi toplamda 17 milyar 300 milyon TL'ye mal olacak. TOKİ İstanbul yeni 100 bin konut projeleriyle işçi, memur, ev hanımı, esnaf ve özellikle dar gelirli aileler konut sahibi olacak.

İstanbul TOKİ 2020 projelerinde yer alan konutlar 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı. Projeler kapsamındaki 2 oda 1 salon dairelerin brüt alanı 75 ila 85 metrekare arasında, 3 oda 1 salon dairelerin brüt alanı 100 metrekare olarak tasarlandı. Projede 2 bin 625 adet 2+1, 1.125 adet 3+1 konuta yer veriliyor.

TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy 2020 başvuru şartları!

TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje şehrinde bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla kabul ediliyor.

Başvuru Bedeli 2+1 konutlar için 500 lira
Başvuru Bedeli 3+1 konutlar için 1.000 lira

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy başvuru şartları neler 2020

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;


1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.
 

TOKİ İstanbul projeleri yatay mimari anlaşıyışıyla hayata geçirilecek. Başvuru heyecanının başladığı projelerdeki konutlar zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlandı.

Mahalle kültürünü yansıtacak olan TOKİ Hadımköy projesinin inşaatı 2020 yılının ilk çeyreğinde başlayacak.

TOKİ 100 bin konut Hadımköy 2020 fiyatları

75 metrekarelik 2 oda 1 salon daireler 140 bin lira ile 161 bin lira
85 metrekarelik  2 oda 1 salon daireler 157 bin lira ile 180 bin lira
100 metrekarelik  3 oda 1 salon daireler 160 bin lira ile 210 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak.

İstanbul Hadımköy TOKİ projelerinin ödeme planı şöyle;
 
TOKİ 100 bin yeni konut Hadımköy 2020 başvuru şartları!

 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!