TOKİ 100 bin yeni konut Nallıhan 2. Etap başvuru detayları!

TOKİ 100 bin yeni konut Nallıhan 2. Etap başvuru detayları! TOKİ 100 bin yeni konut Nallıhan 2. Etap başvuru detayları!

TOKİ 100 bin yeni konut Nallıhan 2. Etap başvuru detayları haberimizde yer alıyor. Peki Nallıhan TOKİ 2020 başvuruları başladı mı? İşte TOKİ Nallıhan 2. Etap başvuru detayları...TOKİ 100 bin yeni konut Nallıhan 2. Etap başvuru detayları haberimizde yer alıyor. Dar ve orta gelirlileri ev sahibi yapacak projeler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı imzasıyla inşa edilecek.

Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirilecek 100 bin yeni sosyal konutun 4 bin tanesi başkent Ankara'da yer alacak. Ankara'daki projeler Beypazarı, Sincan Saraycık ve Nallıhan'da inşa edilecek.

TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi için başvurular 16 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihleri arasında kabul edilecek.

TOKİ Nallıhan 2. Etap 2020 projesinde yer alan konutlar 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlandı. İnşaatlarının 2020 yılının ilk çeyreğinde başlaması planlanan projelerle işçi, memur, ev hanımı, esnaf konut sahibi olacak.

Tüm ülkenin merakla beklediği  TOKİ  100 bin yeni sosyal konut projeleri 17 milyar 300 milyon TL'ye mal olacak.

 2+1 konutların brüt alanının 75 ila 85 metrekare arasında, 3+1 konutların brüt alanının 100 metrekare olarak tasarlandığı TOKİ 100 bin yeni sosyal konut projesi yatay mimari anlayışıyla inşa edilecek.

Nallıhan TOKİ 100 bin konut projesi kapsamındaki evler zemin artı 2, zemin artı 3 ya da zemin artı 4 şeklinde tasarlandı.Projede 140 adet 2+1, 60 adet 3+1 konut bulunuyor.

TOKİ 100 bin yeni konut Nallıhan 2. Etap fiyatları şu şekilde;

75 metrekarelik 2 oda 1 salon daireler 140 bin TL ile 161 bin TL
85 metrekarelik 2 oda 1 salon daireler157 bin TL ile 180 bin TL
100 metrekarelik 3 oda 1 salon daireler 160 bin TL ile 210 bin TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

Nallıhan TOKİ 2. Etap 100 bin konut projesi için belirlenen ödeme planı şu şekilde;

TOKİ 100 bin sosyal konut Nallıhan 2. Etap başvuruları 2020

TOKİ 100 bin konut Nallıhan 2. Etap projesi için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Projenin yer aldığı kentte bulunan yetkili Şubeleri aracılığıyla alınuyor.

Başvuru Bedeli 2+1 daireler için 500 lira
Başvuru Bedeli 3+1 daireler için 1.000 lira

Başvurular; 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri”
2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımız”
3. Kategori olan “Diğer alıcı adayları”

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra şerefiyeli satış fiyatları belirlenecek olup, başvuru sahipleri arasında  “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecektir.

Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati İdarenin web sayfasında duyurulacaktır.

Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar TOKİ’nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasından, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

Konutların,  adet, brüt metrekare,  net metrekare ve fiyat bilgileri ihale sonrası kesinlik kazanacaktır.

ÖDEME:
Hak sahiplerine konutlar;
Satış fiyatının  yüzde 10’u peşin (Başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar),  kalan tutarın tamamı aylık % 0.49 oran  ve 240 ay vade ile ödenecektir. (T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından  konut alıcılarına kredi kullandırılacaktır.)

Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır.

Projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecektir.

 

TOKİ 100 bin konut  Ankara  Nallıhan 2. Etap başvuru şartları ve detayları

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1-T.C. vatandaşı olması,

2-Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3-Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç).

4-Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul İli için 6.000 TL (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı.) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç)

5-Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

6-Başvuruları yapacak vatandaşlarımızın; 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

7-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ”  ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

 

TOKİ 2020 ucuz konut kampanyasının tüm detayları!

100 bin sosyal konut projesi 13 soruda tüm detaylarıyla!