TOKİ 2020 para iadesi ne zaman yapılacak? 

TOKİ 2020 para iadesi ne zaman yapılacak?  TOKİ 2020 para iadesi ne zaman yapılacak? 

TOKİ'ye başvuruda bulunan ve isimleri kurada çıkmayan vatandaşlar başvuru sırasında yaptıkları ödemelerin ne zaman iade edileceğini merak ediyor. İşte, TOKİ 2020 para iadesi hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 şehirde, 2+1 ve 3+1 planında inşa edeceği 100 bin sosyal konut için 24 Şubat'ta başlayan kura çekilişleri sürüyor. Kurada adı çıkmayan vatandaşlar da ön başvuru sürecinde bankalara yaptıkları ödemelerin ne zaman iade edileceğini, ödemelerini nasıl geri alacaklarını merak ediyor. Peki, TOKİ'nin 2020 para iadesi ne zaman yapılacak?

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre,  TOKİ  '100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi' kapsamında çekilen kuralarda ismi çıkmayan ve hak sahibi olamayan vatandaşlar, gerekli prosedürleri yerine getirdiğinde ücret iadelerini kolayca alabiliyor. 

TOKİ'nin inşa ettiği konutlar için başvuruda bulunan ve noter huzurunda yapılan kura çekimi sonucunda hak sahibi olamayan kişilere başvuru bedelleri geri veriliyor. 

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar para iadelerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 2 (iki) iş günü sonrasında T.Halk Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden sağlayabilecek.

Ücretler, kimlik belgeleri ve dekontlar ile başvuruda bulunulması halinde iade edilecek. 

TOKİ'den İstanbul Başakşehir’e 363 yeni konut!

TOKİ 100 bin konut Arnavutköy 2+1 kuraları çekildi!

TOKİ'den dar gelirlilere ucuz konut fırsatı!