TOKİ indirim kampanyası bugün başladı!

TOKİ indirim kampanyası bugün başladı! TOKİ indirim kampanyası bugün başladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen vatandaşlara yönelik olarak gerçekleştirdiği indirim kampanyası bugün itibariyle başladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik olarak her yıl yaptığı yüzde 20 indirim kampanyası için başvurular bugün başladı.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan dün yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyenler için banka kredisini 120 ay vade imkanı ile 0,99 faiz oranından kullanabileceklerini belirtti.

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyasından satışları 2016 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanıyor.

Başvuruların bugün itibariyle başladığı indirim kampanyası için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018 olarak belirlendi.

TOKİ'nin İndirim kampanyası 2018 kapsamındaki projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekli.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak." dedi.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini belirten Turan, sözlerine şu şekilde devam etti: 

"Kampanyamızdan, satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksidi 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir."

Mehmet Ergün Turan, kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını belirterek, "Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz." diye konuştu.

TOKİ Başkanı Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin 706 kişinin faydalandığını, 950 milyon 767 bin liralık borcun kapatıldığını belirtti.

- 0,99 faiz oranıyla kredi imkanı 

Ergün Turan ayrıca, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan 0,99 faiz oranıyla konut kredisi kullanabileceklerini de sözlerine ekledi.

7 soruda  TOKİ  indirim kampanyası 2018!