23 / 03 / 2023

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası yarın sonra sona eriyor!

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası yarın sonra sona eriyor!

TOKİ'ye borcu olan vatandaşların borcunu kapatması için başlatılan yüzde 22 indirim kampanyası yarın sonra sona eriyor.Hayata geçirdiği yatırımlarla dar gelirli aileleri hayallerine kavuşturan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan ev alan vatandaşlar tarafından merakla takip edilen 2. indirim kampanyası yarın sonra sona eriyor. Başvuruların geçtiğimiz günlerde başladığı yüzde 22 indirim kampanyasından borcunun tamamını ya da en az yüzde 25'lik kısmını ödeyen vatandaşlar faydalanabiliyor. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından başlatılan ikinci indirim kampanyası dahilinde borcunun tümünü ödeyemeyecek olan vatandaşlar için de bazı imkanlar bulunuyor. Başvuruların yarın yüzde 22 indirim kampanyası kapsamında borcunun tamamını kapatamayacak durumda olan vatandaşlar toplam borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla gerçekleştirdikleri ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanacak. 

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası yarın sonra sona eriyor!

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası başvuru şartları 2021

TOKİ yüzde 22 indirim kampanyası 2021 kapsamından satın alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının 19 Eylül tarihi itibariyle öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olmaları gerekiyor.

TOKİ'den ev alan vatandaşların yüzünü güldüren indirim kampanyasına başvuru yapmak isteyenlerin ek olarak geriye dönük olarak taksit ve emlak vergisi borcu olmaması da kampanyadan yararlanmak için gerekli şartlar arasında yer bulunuyor.

Başvuruların 2 gün sonra sona ereceği  TOKİ  yüzde 22 indirim kampanyasından, geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılının Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları faydalanıyor.

TOKİ'den İstanbul'a 1040 yeni konut!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com
Geri Dön