TOKİ'den 126 bin TL'ye ev sahibi olma fırsatı!

TOKİ'den 126 bin TL'ye ev sahibi olma fırsatı!

TOKİ 2021 yılında da dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında satış yapan TOKİ ucuz konut satışları için duyuru yaptı.


Toplu Konut İdaresi (TOKİ)ucuz konut satışlarına devam ediyor. Takvim'de yer alan habere göre;  TOKİ  ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için 126 bin TL'den başlayan ucuz konut satışı yapıyor. Son zamanlarda özellikle ev almak isteyen vatandaşlar ucuz konut satışlarını araştırıyor. Daha önce TOKİ tarafından alt gelir grubu olarak satışa sunulan konutlardan TOKİ stoklarında kalanlar için ayrıca bir kura çekilişi yapılmıyor, bu evler çekilişsiz olarak satılıyor. Örneğin kura çekilişinde adı çıkan kişinin TOKİ başvuru şartlarını taşımadığının tespit edilmesi nedeni ile hak sahibinin iptal edilmesi, yeterli başvuru olmadığı için konutun satılamaması gibi nedenlerle elde kalan konutlar TOKİ tarafından daha cazip koşullar ve düşük fiyatlarla satışa sunuluy

TOKİ tüm projeler 

TOKİ

TOKİ

 

TOKİ AÇIK SATIŞ İLANLARI LİSTESİ NEDİR / NE DEMEK? 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ alt gelir grubu satış ilanları çekilişsiz, kurasız başvuru önceliğine göre konut satışı yapılan ilanlar oluyor.

Daha önce TOKİ tarafından alt gelir grubu olarak satışa çıkarılan konutlardan TOKİ stoklarında kalanlar için ayrıca bir kura çekilişi yapılmamakta, bu evler çekilişsiz olarak satılmaktadır. Örneğin kura çekilişinde adı çıkan kişinin TOKİ başvuru şartlarını taşımadığının tespit edilmesi nedeni ile hak sahibinin iptal edilmesi, yeterli başvuru olmadığı için konutun satılamaması gibi nedenlerle elde kalan konutlar TOKİ tarafından daha cazip koşullar ve düşük fiyatlarla satışa sunuluyor. 

 

TOKİ'DEN EV NASIL ALINIR? 

1-TOKİ'nin hangi ilde konut satışı olduğu nasıl öğrenilir?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın web sayfasındaki "Talep ve Satış" bölümünden, tüm illerdeki konut satışları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2-İstenilen her şehirde konut alımı için başvuru yapılabilir mi?

Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, ikamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı aranıyor. Açık satışlarda ise, genel olarak ikamet ya da nüfusa kayıtlı olma şartı aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bu şartlar bazen uygulanabiliyor. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak yer alıyor.

3-Aynı evde ikamet eden herkes konut satışı için başvuru yapabilir mi?

Kuralı satışlarda ve/veya alt gelir projelerinde, hane halkı adına sadece bir başvuru yapılabilir. Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler detaylı olarak mevcut.

4-Tüm dul ve yetim vatandaşlar için konut satışlarında ayrıcalık tanınıyor mu?

Konut satışlarımızda sadece şehitlerimizin dul ve yetimleri için ayrıcalık tanınıyor. Bunun dışında, diğer dul ve yetim vatandaşlar için herhangi bir ayrıcalık tanınmıyor.

5-Satış öncesi ön kayıt imkanı var mı?

Satış öncesi ön kayıt imkanı bulunmuyor.

TOKİ'den ayda 395 TL ödeyerek ev sahibi olma fırsatı!