TOKİ'den Şanlıurfa'ya 2.700 yeni konut!

TOKİ'den Şanlıurfa'ya 2.700 yeni konut! TOKİ'den Şanlıurfa'ya 2.700 yeni konut!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilecek Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, proje ile Şanlıurfalıların daha nitelikli şartlarda yaşayacağını dile getirdi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakan Fakıbaba, Şanlıurfa GAP Tarımsal Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen,  TOKİ  Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projesi Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Burada programa katılan mahalle sakinlerine hitap eden Fakıbaba, "Şanlıurfa'mıza şimdiden hayırlı olsun. Bu proje ile Yeşildirek Mahallesi'ndeki kardeşlerim daha nitelikli şartlarda yaşayıp, geleceğe daha da güvenle bakacaklar." dedi.

TOKİ Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ise Bakan Fakıbaba'nın söz konusu projenin hayata geçmesi için çok çalıştığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konyalıoğlu, projede Şanlıurfa'nın mimari yapısını dikkate alacaklarını vurgulayarak, "27,3 hektarlık proje alanımızda, 874 hak sahibi bulunuyor. Yaklaşık 300 civarında iş yerimiz var. 2 bin 700 konut, sosyal donatı, cami, okulla beraber Şanlıurfa'ya yakışır, nitelikli, güzel bir yapılaşma tasarımı ortaya koymaya çalıştık." diye konuştu.