Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesi meclis gündeminde!

Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesi meclis gündeminde! Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesi meclis gündeminde!

Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesi meclis gündemine taşındı. MHP'li Osmanoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...MHP  İzmir  Milletvekili Tamer Osmanoğlu, Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesine ilişkin soru önergesi hazırladı. Osmanoğlu, sorusunun Ulaştırma Ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

MHP'li Osmanoğlu, ''2018 yılı Kamu Yatırımları Programına göre Devlet Demir Yolları İşletme Genel Müdürlüğü bünyesindeki Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesine 2017 yılında başlanmış ve projenin 2019 yılında bitirilmesi öngörülmektedir'' diye konuştu.

Osmanoğlu, ''2018 Kamu Yatırımları Programına göre bu projenin bedeli 146 milyon 507 bin liradır. Proje için 2018 yılında 50 milyon aktarılmıştır'' dedi.

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanoğlu'nun soruları:
1- Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesi için 2019 yılında ne kadar ödenek aktarılmıştır?
2- Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesinin gerçekleşme oranı nedir?
3- Proje bedeli 146 milyon 507 bin lira olan demiryolu projesi için 2018 yılsonu itibariyle toplam 50 milyon lira ödenek aktarılmıştır. Dolayısıyla projenin süresi içinde bitirilmesi için 2019 yılında bitirilmesi için 2019 yılında 90 milyon  507 lira ödenek aktarılması gerekmektedir. Projeyi süresi içinde bitirmek için bu ödeneği aktarmayı düşünüyor musunuz?
4- Torbalı-Ödemiş-Çatal-Tire demiryolu projesi ne zaman bitirilecektir?