TORKAM E5 dükkanlarının yüzde 95'i satıldı!

TORKAM E5 dükkanlarının yüzde 95'i satıldı!E5 Otoyolu’nun Sefaköy - Florya aksında inşa edilen TORKAM E5 dükkanlarının yüzde 95'i satıldı...


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı güvencesinde TORKAM birikimiyle inşa edilen TORKAM E5’in Açık Çarşı dükkânları yatırımcılardan yoğun ilgi gördü.

E5 Otoyolu’nun yanında, mega kent İstanbul’un altı aksı şeklinde belirtilen noktada hayata geçirilen
TORKAM E5’in Açık Çarşı dükkânları yüksek satış grafiğiyle dikkat çekti.

Projede yer alan dükkânların 780 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu müzayedede yüzde 38 fiyat artışı sağlanırken üç saatlik kısa zamanda Açık Çarşı dükkânları sahiplerini buldu. Yapılan satışlar karşılığında 140 milyon lira gelir sağlandı.

Banka, eczane, kafe ve kuyumcu gibi sektörlere yer verilen Açık Çarşı dükkânlarıyla alıcılarına kazançlı bir yatırım fırsatı sağlayan TORKAM, inşaat çalışmaları son sürat devam eden projesiyle yer aldığı bölgeye büyük değer katıyor.

TORKAM E5 dükkanlarının yüzde 95

Konuyla ilgili önemli açıklamalar yapan TORKAM Holding İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “Açık artırma ile satışa sunduğumuz Açık Çarşı dükkânlarının son etabı olan teslim müzayedemiz, yatırımcılar tarafından büyük talep gördü. Daha önce satışa sunulan açık arttırmalar ile beraber 310 dükkânın 292 adedi satılarak teslim öncesi toplam %95 satış oranı ile tüm zamanların en önemli satışı olarak kayda geçmiştir. Yeni sahiplerine hayırlı olsun. Şimdiden hayırlı kazançlar diliyorum. Bu satış rakamları projemize olan güvenin bir göstergesi olmakla beraber ulaşım ağlarının da merkezinde olduğumuzu kanıtlamıştır. TORKAM E5 metrobüs durağı,

otobüs ve minibüs gibi toplu ulaşım hatlarının yanı başında yer alıyor. Burada projeye özel metro durağı da olacak.  Yine önünden 3 milyon, içinden de 700 bin kişi ile günde 3 milyon 700 bin kişiye ticari ünitelerimiz potansiyel kazanç sağlayacak. TORKAM E5 Açık Çarşı dükkânlarına yatırım yapanlar ciddi anlamda kar elde edecekler. Ayrıca, projemizin Millet Bahçesi projeleri kapsamında yakın bir dönemde dönüştürülecek Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında yer alması büyük avantaj. TORKAM E5 projemiz yeni projeler için bize güzel bir örnek oldu. Yeni yatırımlarımızla ülkemize, milli gelirimize katkı sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TORKAM E5 dükkanlarının yüzde 95
 
OFİS SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Projede yer alan 3 Katlı Ofis bloklarında 117 tane fleksi (birleştirilebilir) ofisin satışı hali hazırda sürüyor.  3 kattan meydana gelen, yatay mimarisiyle yenilenen bölgenin gelişiminde örnek şekilde hayata geçirilen TORKAM E5, 20 bin 776 metrekare arsa üzerinde hayata geçirildi. Metro durağı ile bütünleşen projede zemin altında (-7) kat bulunuyor.

Toplam inşaat alanı 127 bin metrekare olan TORKAM E5 projesiyle bölgeye 234 rezidans daire, 117 ofis, 310 cadde dükkânı ve 896 araçlık otopark inşa edildi.

Torkam Holding'ten 7.8 milyar dolarlık proje hedefi!


Web: https://torkam.com.tr/