11 / 08 / 2022

Trabzon Akyazı Stadı'nın inşaatı 2 ay içinde bitecek!

Trabzon Akyazı Stadı'nın inşaatı 2 ay içinde bitecek!

Gümüşhane valiliğinden, son valiler kararnamesi ile Trabzon Valiliğine atanan Yücel Yavuz, Trabzonspor’un yeni sezona yetiştirilmeye çalışılan stadı Akyazı’yı ziyaret etti.Trabzon Valiliğine atanan Yücel Yavuz, Trabzonspor’un yeni sezona yetiştirilmeye çalışılan stadı Akyazı’yı ziyaret etti. Vali Yavuz, stadın inşaatını ilk ziyaretinde şantiye şefiyle konuşurken, "10 ay önce ben buradan gelip geçiyordum böyleydi, hala böyle" demesi dikkat çekti. Daha sonra stadın inşaatını gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yavuz, ardından ziyaret sonunda basın mensuplarına açıklamalar yaptı.  Trabzon Valisi Yavuz, Trabzon’da ilk olarak turizmle ilgili Uzungöl’ü ziyaret ederken, ikinci olarak ise Akyazı’yı tercih etmesi ise dikkat çekici bulundu. Vali Yavuz, “Cuma günü öğleden sonra başladım. Dün Trabzon’un öncelikli konusu olan Turizm ve onun parlayan yıldızı Uzungöl’ü ziyaret ettik. Diğer önceliklerimiz arasında Trabzon dediğimizde aklımıza Trabzonspor gelir. Ve Trabzon’un büyük beklentisi olan bu güzel tesisi görmek istedik. Arkadaşlarımız sağ olsun bilgi verdiler” dedi.  


Yakından Takip Etti 


Daha önce Gümüşhane’de görev yaptığı için Akyazı Stadının yapılış sürecini yakından takip ettiğini kaydeden Vali Yavuz, “Gümüşhane’de olduğum için bu yoldan sık sık gelip gidiyordum. Ankara’ya giderken. Görüyorduk. Hatta uçaktan gelirken bakıyorduk. Hayranlıkla izliyorduk. Bir an önce bitmesini arzu ediyorduk. İnşallah işler yolunda gidiyor. Burada son derece modern, her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde, Trabzon’umuza ve Trabzonspor’umuza yakışır şekilde bir tesis meydana geliyor. Bu konuda emeği geçen katkısı olan, Sayın Cumhurbaşkanımızın da çok yakından ilgilendiğini biliyoruz, Başbakanlarımızın, Bakanlarımız; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Spor Genel Müdürümüzün camianın çok büyük katkısı ve emeği olduğunu biliyorum. Tabi ki Trabzonspor kulübü yöneticileri, Trabzon taraftarı her kes buna gönül verdi. Madden ortaya konulan proje bedeli karşılanıyor. Manen de seyircimizin, taraftarımızın desteği var. Ben mutlu oldum acıçaçası” diye konuştu.  


2 Ay İçerisinde Bitirildi  


Stadın bitiş süreci ile ilgili de bilgi veren Vali Yavuz, “2 ay içinde bitireceğimizi arkadaşımız söyledi. Bu konuda her hangi bir sıkıntı engel olmadan inşallah sezona yetiştirmeye en azından her türlü eksikliği giderilerek yetiştirilmeye çalışıldığını biliyorum. Trabzon için çok büyük katkı olacaktır. Yan müştemilatı talepleri katkı verecek şekilde. Burada sarf edilen emeği biliyorsunuz. Trabzon’umuzun hak ettiği bir tesis. Trabzonspor’umuza da inşallah 50. Yılda stadın uğurlu gelmesini, şampiyonluğumuza da katkısı olmasını diliyorum temenni ediyorum. Bu konuda çok büyük beklentimiz ve heyecanımız olduğunu da tekrar ifade ediyorum” dedi.  

Taka