03 / 07 / 2022

Trabzon Meydan Park 3. Etap 'ın ihalesi 12 Şubat'ta!

Trabzon Meydan Park 3. Etap 'ın ihalesi 12 Şubat'ta!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Meydan Park 3. Etap 'ın ihalesini 12 Şubat'ta gerçekleştirecek.Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu yaptığı açıklamada Meydan Parkı III. etabın yapım ihalesini 12 Şubat’ta gerçekleştireceklerini müjdeledi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Meydan Parkı I. ve II. etapta gerçekleştirdikleri çalışmalarla bölgeyi Trabzon’a layık hale getirdiklerini söyleyen Gümrükçüoğlu, Meydan Parkı III. etabını Trabzon’un denize bakan seyir terası olarak düzenleyeceklerini belirtti.

2010'da tamamladıkları Meydan Parkı I. etap çalışmasıyla park alanını trafikten arındırarak 3 kat büyüttüklerini söyleyen Gümrükçüoğlu, Meydan Parkı II. etap çalışmasıyla da bölgedeki tarihi ortaya çıkarttıklarını ve iki alanın birleşmesini sağladıklarını belirtti. Meydan Parkı III. etap için proje çalışmalarını tamamladıklarını dile getiren Gümrükçüoğlu, “12 Şubat’ta III. etabın yapım ihalesini gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Meydan Parkı III. etapta gerçekleştirecekleri çalışma hakkında açıklamalar yapan Başkan Gümrükçüoğlu şöyle konuştu: “Meydan Parkı’nın doğu ucunda, tarihi İskender Paşa Camisi’nin yanında, mevcut durumda otopark olarak kullanılan alanı yeniden düzenleyerek adeta denize açılan bir balkon niteliğinde halkımızın hizmetine sunacağız. Söz konusu alan, Meydan 1. etap ve Meydan 2. etap ile kopuk ve ilişkisiz, otopark olarak kullanılan bir alandır. Hazırladığımız projemiz ile onaylı imar planındaki yolların sınırladığı alan içerisinde, cami bahçesi ve tarihi meydan ile doğru yöntemler ile eklemlenmiş, özgün bir meydan ve şehrin ihtiyacına cevap verecek 4 katlı otopark kazanılmış olacaktır. 3 dönümlük alanda icra edeceğimiz çalışmanın zemin katında 1 adet cafe, oturma grupları, su fonksiyonları, tarihi çeşme, bitki terasları yer alacaktır. 4 katlı yarı otomatik otopark burada şehrimize kazandırılacaktır. Bölgede bugün hizmet vermekte olan açık ve kapalı otoparkların araç kapasitesi 143’tür. Yeni yapılacak otopark ile konforlu bir şekilde 400 normal, 10 engelli, 2 elektrikli araç olmak üzere toplamda 412 araç kapasitesine kavuşmuş olacağız. Otoparka doğu tarafından 1. bodrum kattan giriş ve çıkış yapılacaktır. 1. bodrum katta ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi için bir alan tasarlanmıştır. Meydan Parkı III. etabı tamamlandığında şehrimizin denize bakan seyir terası olacaktır. 12 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz yapım ihalesinin ardından inşa çalışmalarına başlanılacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.”