Trabzon'daki kamu yatırımlarının inşaatı son sürat!

Trabzon'daki kamu yatırımlarının inşaatı son sürat! Trabzon'daki kamu yatırımlarının inşaatı son sürat!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da yapımı süren kamu kurumlarına ait inşaatlarda incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da yapımı devam eden kamu kurumlarına ait inşaatlarda incelemeler yaptı.

Süleyman Soylu, beraberindeki Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ile Yomra ilçesinde yapımına 2017'de başlanan ve içinde 112 Acil Çağrı Merkezi, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezleri ve 112 Yeni Nesil Veri Merkezinin de yer alacağı inşaat alanını gezdi.

Büyük kısmı tamamlanan çalışmalara ilişkin bilgi alan Süleyman Soylu, binalarda da incelemeler yaptı.

Daha sonra Sürmene ilçesine geçen Soylu, maliyeti yaklaşık 7 milyon TL olan Sürmene Yarı Olimpik Yüzme Havuzu inşaatını inceledi.

Süleyman Soylu, yıl sonunda bitirilmesi planlanan yüzme havuzuyla ilgili çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Süleyman Soylu, bir süre sohbet ettiği işçilerle fotoğraf çektirdi.

Of ilçesinde Sosyal Güvenlik Merkezi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binası inşaatlarını da gezen Soylu, projelere ilişkin yetkililere çeşitli talimatlar verdi.

Bakan Süleyman Soylu, daha sonra inşaatına bu yıl başlanan ve maliyeti yaklaşık 56 milyon TL'ye olan 100 yataklı devlet hastanesi şantiyesini gezdi. Of Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Şaban Uysal, çalışmalara ilişkin Soylu'ya bilgi verdi.

Soylu, Yomra, Sürmene ve Of'da kamu yatırımlarına ilişkin çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

Of ilçesindeki Solaklı Vadisi Taşkın Koruma ve Rekreasyon Projesi'nin birinci etabındaki çalışmaları da denetleyen Bakan Soylu, esnafla sohbet etti. İçişleri Bakanı Soylu, Trabzon'daki incelemelerinin ardından karayoluyla Rize'ye hareket etti.

pus