29 / 03 / 2023

Trabzonspor’un yeni adresi: Akyazı Stadı!

Trabzonspor’un yeni adresi: Akyazı Stadı!

Trabzonspor’un 50. yılındaki en önemli projelerinden biri yeni stadına taşınmak. Defalarca ertelenen açılışın yeni sezondan hemen önce yapılacağı ve Bordo-Mavililer’in yeni mabedine taşınacağı öğrenildi.Üç maçlık kritik seride Mersin ve Sivas galibiyetleriyle tehlike hattının uzağına çıkmayı başarıp, rahat bir nefes alan Trabzonspor’da yeni sezon hareketliliği her anlamda sürüyor…


Transfer için erken düğmeye basan Bordo-Mavililer’in en büyük hedeflerinden biri de yeni stada 50. yılda geçiş yapabilmek. Bu konuda Karadeniz ekibinin yöneticileri günlerdir  Ankara  ile Trabzon arasında mekik dokuyor ve gelişmeleri yakından izliyor. Tüm bürokratik engellerin aradan kaldırıldığını belirten Trabzonspor’un kurmayları, sezon öncesinde görkemli bir açılış yapmak, ardından da 2016-2017’de mabedine taşınmak istiyor.

Ekonomik olarak rahatlatacak

Yeni stadında yepyeni bir havayla rakiplerini ağırlamanın hayalini kuran Bordo-Mavililer için Akyazı’ya taşınmak aynı zamanda ekonomik olarak da katkı anlamına geliyor. Çünkü Akyazı Stadı’nın isim hakkından yönetim ciddi bir gelir bekliyor. Bunun sağlanması durumunda Trabzonspor’un bankalara olan kredilerinin önemli bir bölümü ödenecek ve rahatlama sağlanacak.

Tüm başkanlar çağrılacak

Trabzonspor’un yeni stadının açılışının da çok görkemli olması planlanıyor. Hayatta olan tüm eski başkanlar ve yöneticiler yeni statta ağırlanacak. Ayrıca efsane kadroların eski yıldızları da Akyazı’nın açılışında hazır bulunacak. Her fırsatta, “50. yılımızdaki en büyük gücümüz yeni stadımızın oluşturacağı atmosfer olacaktır” mesajlarını gönderen Başkan Muharrem Usta’nın önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak detaylı bir açıklama yapması da bekleniyor.


Fanatik
Haber Star Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Yapımı süren Akyazı Stadı ile ilgili bilgi veren Muharrem Usta "Akyazı Türkiye'deki en önemli projelerden birisi. Sadece stat değil, stattan öte bir şey. Deniz üzerinde doldurma ve 800 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuş. Sanırım Türkiye'deki ilk dolgu stat. Bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Onlar bizi aşan şeyler. Ama yeni sezona yetişeceğini ümit ediyorum." diye konuştu.


Star
Geri Dön