Tuna Ev, Goldies koleksiyonuyla ışıltılı bir dünya sunuyor!

Tuna Ev, Goldies koleksiyonuyla ışıltılı bir dünya sunuyor!

Tuna Ev, Goldies koleksiyonuyla 1950 - 1980 arası dönemin ruhunu yaşam alanlarına yansıtıyor. Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Neval Dikmen, Goldies stilinin son derece vurgulu ve iddialı bir etki bıraktığını belirtiyor.


Tuna Ev, 1950 - 1980 arası dönemin ruhunu yaşam alanlarına yansıtmak isteyenlere, Goldies koleksiyonuyla ışıltılı bir dünya sunuyor. Geçmişin esintilerini günümüze taşıyan mobilya, aksesuar, renk ve aydınlatma seçenekleriyle ilgili ipuçları veren Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Neval Dikmen, Goldies stilinin son derece vurgulu ve iddialı bir etki bıraktığını söylüyor.


Geçmiş dönemlerin popüler mobilya ve dekorasyon eğilimlerini günümüze taşımak isteyenler, Tuna Ev’in Goldies koleksiyonundaki parçalar ile evlerinde nostaljik bir hava estiriyor. Koleksiyonda bulunan Nar Ürün Grubu, Cante Ürün Grubu, Helen Kanepe Grubu, VIP Kanepe Grubu, Forte Kanepe Grubu, Veda Yemek Grubu, Curve Yemek Grubu, Beta Yatak Grubu ve Perge Yatak Grubu, geçmişin kültleşmiş dekorasyon ve beğenilerini, günümüz dokunuşlarıyla güncel stille buluşturuyor. Özellikle 1950 - 1980 arası dönemdeki dizi, film ve aksesuarlardan hoşlananlar, Goldies koleksiyonuyla keyifli bir yolculuğa çıkıyor.


Goldies stilinin son derece vurgulu ve iddialı olduğunu söyleyen Tuna Ev Tasarım ve Ürün Yöneticisi Ebru Neval Dikmen, “Uzun bir dönem boyunca etkin olan bu stilde, gündelik ve sıradan bir etkiyi çağrıştırmak yerine, daha baskın ve hareketli bir görünüm yaratmak gerekiyor. Bunun için safran, hardal sarısı, yoğun maviler, turuncu, kiraz kırmızısı, kiremit tonları, doygun yeşil tonları, indigo mavisi, turkuaz gibi parlak ve canlı tonlar tercih edilebilir. Dönemi yansıtan geometrik desenler ve etnik motifler de, bu etkiyi artırmaya yardımcı oluyor. Güncel yorumda ise bu doygun etkiyi, ürünlerle birlikte kullanılan tamamlayıcılarla elde ediyoruz” diyor.


Sıcak bir atmosfer için kült objeler

Ebru Neval Dikmen, geçmiş dönemin esintilerini günümüze uyarlamak için diğer önerilerini de şöyle sıralıyor:

- Doğal malzemelerin kullanıldığı mobilyalar tercih edin. Ahşaplarda ceviz tonları ideal bir seçim. Bunları, mermer ve cam gibi doğal malzemeler içeren ürünlerle destekleyin.

- İri desenli canlı renklerde duvar kağıtları, evinizin canlanması için yeterli vurguyu sağlayacaktır.

- Dekorasyonun olmazsa olmazı aydınlatmalarda, parlak renkleri krom pirinç ve rose kaplamalı parçalarla kombinleyin. Lambader veya abajur kullanarak, sıcak ve şık bir atmosfer yaratabilirsiniz.

- Yaşam alanlarınıza son dokunuşları yaparken, telefon, radyo ve saat gibi döneme ait kült objelerden yararlanın.