28 / 11 / 2023

Türkiye yabancıya emlak satışında İspanya'yı solluyor!

Türkiye yabancıya emlak satışında İspanya'yı solluyor!

İngiliz The Sunday Mirror gazetesi Türkiye'nin yabancılar için emlakta popüler hale geldiğini yazdı. Gazete ‘Türkiye yabancıların emlak alımında İspanya'yı geride bırakıyor' ifadesini kullandı.İNGİLİZ The Sunday Mirror, şimdiye kadar 17 bin İngiliz'in Türkiye'de emlak aldığına işaret ederek ‘Türkiye, yeni İspanya mi?' başlığını kullandı. Gazete ‘Bazı emlak uzmanları, Türkiye'nin, kısa bir süre içerisinde İngilizlerin tatil evleri için en favori mekan olarak İspanya'yı geride bırakabileceğini tahmin ediyorlar' diye yazdı. Türkiye'nin yurt dışında gayrı menkul alan İngilizlerin arasında giderek daha popüler hale geldiğini belirten gazete, bölgede dairelerin, 20 bin sterlinden ucuz olduğuna, güneşin de yılda 300 günden fazla parladığına dikkat çekti.

TÜRKİYE FAVORİ OLUYOR

Gazete, Türkiye'de gayrimenkul alma eğiliminde bir yavaşlamanın görünmediğini belirtirken de Türkiye'de havaalanları, oteller, marinalar gibi alanlarda yapılan yoğun yatırımlara işaret ederek ‘Bazı emlak uzmanları, Türkiye'nin, kısa bir süre içerisinde İngilizlerin tatil evleri için en favori mekan olarak İspanya'yı geride bırakabileceğini tahmin ediyorlar' diye yazdı.

EN POPÜLER SAHİL BÖLGELERİ

En popüler bölgenin Bodrum, Marmaris ve İzmir'i kapsayan, Kuşadası ile Alanya arasındaki sahil olduğunu da belirten gazete, Bodrum'un da, uzun bir süreden beri emlak satın alanları arasında popüler olduğunu, Kuşadası ve Altınkum'da fiyatların rekabetçi olmayı sürdürdüğünü de bildirdi. Yurt dışındaki yerleşen İngilizlere hizmet veren Right Move Abroad şirketinden Michael Johns da gazeteye yaptığı açıklamada ‘Altınkum'un Türkiye'nin en güzel plajlarına sahip, bölgede planlanan iki golf alanı ve 2009 kadar tamamlanacak marina ile talep daha artacak' şeklinde konuştu.

(Star)

Geri Dön