01 / 10 / 2023

Türkiye'de lüks konut talebi her geçen gün artıyor!

Türkiye'de lüks konut talebi her geçen gün artıyor!

Coldwell Banker Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda, "Türkiye’de lüks konuta olan talep her geçen gün artıyor." dedi. Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor. Ayşe Fügen Arda, 2014 yılında Los Angeles'ta, 2017 yılında Dubai ve Miami'de lüks konut uzmanlığı için eğitim aldı.  Arda, Türkiye'de lüks onut talebinin her geçen gün arttığını fakat lüks tanımının herkese göre başka anlaf ifade ettiğini belirtti. 


Ayşe Fügen Arda, lüks konut kavramının fiyat endekli olmadığını söyledi. Arda, lüks konutu “kişiliği olan, ruhu olan, genelde bir benzerinin bulunmadığı ayrıcalıklı mülkler” olarak tanımlıyor.


Türkiye de lüks konut talebi her geçen gün artıyor!


Lüks konut satmak için lüks hizmet sunmak gerekiyor

Eskiden lüks konut denildiğinde akıllara konfor ve ihtişamın geldiğini ancak şimdi lüks konut kavramının tamamen değiştiğini ifade eden Arda, “Lüks konut adı altında satışa sunulacak mülkler için normal gayrimenkul danışmanlığından farklı bir hizmet sunmak gerekiyor. Mesela mülkün sahiplerini ve alıcı adaylarını çok iyi sentezlemek gerekiyor. Lüks konut danışmanı olarak sadece lüks konut satmıyoruz hem alıcıya hem de mülk sahibine lüks seviyede farklı ve kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz mülk sahibi ve alıcısı da bu süreci konfor ve keyifle geçiriyor” diyor.


Türkiye de lüks konut talebi her geçen gün artıyor!


İstanbul'un her bölgesinden farklı özellikteki lüks konutları portföyünde bulunduran Ayşe Fügen Arda, Adalar, Bodrum ve Tuzla'da da mülkleri bulunan müşterilerine lüks konut uzmanlığı sağlıyor. Arda, "Lüks anlayışı herkese göre değişse de genellikle daha konforlu bir mülkte yaşamak, prestij elde etmek ve hayallerini gerçekleştirmek isteyen kişiler lüks konut talep ediyor" şekline ifadelerde bulundu. 

 

Geri Dön