Türkiye'de yatırımlar katlanarak devam edecek!

Türkiye'de yatırımlar katlanarak devam edecek!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 yıl içinde çok önemli hizmetler yapıldı. Köprüler, havaalanları, otobanlar... İnşallah bu hizmetler katlanarak bundan sonra da devam edecek." şeklinde konuştu.


 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 15 yıl içinde çok önemli hizmetler yapıldığını belirterek, "Köprüler, havaalanları, otobanlar, kimsenin tasavvur edemediği hizmetleri, denizlerin üstünden gemileri, altından araçları yürüterek, insanları birbiriyle buluşturduk. İnşallah bu hizmetler katlanarak bundan sonra da devam edecek." dedi.


Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve partililerle, AK Parti Darende İlçe Başkanlığını ziyaret etti.


Burada konuşan Çalık, 15 Temmuz gecesinde kalkışmaya karşı dik duran Malatyalılara teşekkür etti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Meydanlara inin" çağrısıyla bir ay boyunca meydanları boş bırakmayan halkın gösterdiği tavra dikkati çeken Çalık, bu tavrın bundan sonra gerek askeri, yargı ve bürokratik vesayet, gerekse Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) vesayeti olsun, halkın hiçbir vesayete boyun eğmeyeceğini çok net gösterdiğini vurguladı. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulunda yaptığı konuşmaya da değinen Çalık, “Çok büyük bir ekonomik bir güç olduğumuz için değil ama çok büyük yürekli bir güç olduğumuz için bu gücün temsilcisi, BM’de 193 ülkenin liderine seslendi. Cumhurbaşkanımız hepsine şunu söyledi: 'Birleşmiş Milletlerin yeniden yapılandırılması gerekir. 5 ülkenin aldığı karar tüm dünyayı idare etmek üzeri alınan karar haline geliyor'. İşte buna itiraz eden yürekli bir adam, o da ülkenin lideri Recep Tayyip Erdoğan." diye konuştu. 


- "Hizmetler katlanarak devam edecek"


Koalisyon hükümetleri dahil olmak üzere geçmiş dönemlerde 1,5 yılda bir hükümet düştüğünü kaydeden Çalık, "15 yıl içinde çok önemli hizmetler yapıldı. Köprüler, havaalanları, otobanlar, kimsenin tasavvur edemediği hizmetleri, denizlerin üstünden gemileri, altından araçları yürüterek, insanları birbiriyle buluşturduk. İnşallah bu hizmetler katlanarak bundan sonra da devam edecek." şeklinde konuştu.


Çalık, terör örgütü PKK'nın Doğu ve Güneydoğu'da 3-5 yaşındaki çocukları öldürerek yuvaları dağıttığına dikkati çekerek, "Kadınları öldürüyor, çocukları anasız, babasız, anaları, babaları da evlatsız bırakıyorlar. Biz bunlarla mücadeleye, operasyonlara sonuna kadar devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 


Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi kalkınma hamlesini başlattıklarını anımsatan Çalık, “Doğu ve Güneydoğu’yu 5 bölgeye böldük ve 8 cazibe merkezi ilan ettik. Bunlardan bir tanesi de Malatya’mız. Şimdi kalkınma hamlesiyle hükümet olarak 23 ilde senede 10 olmak üzere anahtar teslimi fabrikalar kuracağız. Yatırımcılarımızı buraya davet edeceğiz. İstihdamın artmasını, işsizliğin azalmasını sağlayacağız. Yatırım ve işletme kredi desteklerini biz vereceğiz. Özellikle gençlerimizin istihdamı için çağrı merkezleri kuracağız.” değerlendirmesinde bulundu.


Daha sonra beraberindekilerle Kaymakam Ali Türk’ü ziyaret eden Çalık, ardından Hükümet Konağı inşaatını gezerek yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı.


AA