Türkiye'nin ilk emlak acenteleri kooperatifi ISTEB kuruldu!

Türkiye'nin ilk emlak acenteleri kooperatifi ISTEB kuruldu! Türkiye'nin ilk emlak acenteleri kooperatifi ISTEB kuruldu!

İstanbul'un farklı bölgelerinde faaliyet gösteren emlakçılar 'Hedef Saygın Emlakçılık' sloganı altında bir araya gelerek Türkiye'nin ilk emlak acenteleri kooperatifini İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB) adıyla kurdular.Türkiye'nin ilk emlak acenteleri kooperatifi 'Hedef Saygın Emlakçılık' sloganıyla kuruldu. Kurulduğu andan itibaren 26 üyeye ulaşan İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB), sektörde hizmet standartlarını yükseltmek için çalışmalar yaparak verimli bir paylaşım ağı kurmayı amaçlıyor. 

Emlakçılık Türkiye'de saygın bir meslek olmalı 

YeniBirlik Gazetesi'nde yer alana habere göre; İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB) Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Özcan, ISTEB’i kurarken; emlak tüketicisinin ve yatırımcısının aldığı hizmetin kalitesini arttıracak çalışmalar yapmak istediklerini anlattı. Özcan, ISTEB üyelerinin işbirliklerini geliştirecek kurallı, şeffaf ve güvenilir bir iklim oluşturmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi. 

Ulvi Özcan, bu koşulları sağlayabilmek için uzun zamandır titiz çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "Ümit ederiz ki çağdaş emlakçılık standartlarını önce kendi içimizde uygulayabilir; sonrasında emlakçılığın ülkemizde saygın bir meslek olmasına katkı sağlayabiliriz" açıklamasını yaptı. 

ISTEB emlakçılık sektöründe Türkiye’de bir ilk

ISTEB Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Özcan, kooperatifçiliğin dünyada çok yaygın, hakça bir bölüşüm ve iktisadi kalkınma modeli olduğunun altını çizerek Türkiye’de birçok sektörde başarılı iş örnekleri olduğunu vurguladı. 

Ulvi Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizde gıdadan, çiçek üretimine, eczacılıktan, savunma sektörüne kadar birçok alanda başarılı iş örnekleri bulunuyor. Hollanda’da sütçülüğün ve çiçekçilğin yüzde 90’ın üzerinde bir oranla kooperatifler tarafından yapıldığını biliyor musunuz?  Neden emlakçılık sektöründe de olmasın dedik ve Istanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB)’i kurduk. Dünyada Avusturalya’da 1960 yılında 7 üyeyle kurulan Avusturalya’da Estate Agents Cooperative bugün 400’ün üzerinde üyesi olan aktif kooperatiftir. ISTEB de emlakçılık sektöründe Türkiye’de bir ilk, dünyada ise 2. olma özelliği taşıyor.”