Turyap TOKİ'nin 57 iş yeri ve 59 konutunu sattı!

Turyap TOKİ'nin 57 iş yeri ve 59 konutunu sattı! Turyap TOKİ'nin 57 iş yeri ve 59 konutunu sattı!

Turyap, TOKİ'nin 57 iş yeri ve 59 konutunu satışa çıkardı. Konutlar 55 Bin TL, iş yerleri ise 30 Bin TL’den başlayan muhammen bedellerle satışa çıktı. Müzayede de bir günde 26 Milyon TL’lik satış yapıldı.TOKİ gayrimenkullerinin iş yeri ve konut müzayedesine toplumun her kesiminden ve her yaştan yoğun bir katılım gerçekleşti. Turyap’ın düzenlediği açık artırmada 26 Milyon TL’lik satış yapılırken müzayedenin ilgi odağı ve en küçük katılımcısı 4 aylık Elisa bebekti. Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde kirada oturan ailenin en büyük hayali kendi evlerini almaktı. Açık artırmaya uğur getirmesi için bebekleriyle gelen çift kirada oturdukların evin alt katındaki daireyi alarak ev sahibi oldular.   


Bir Günde 26 Milyonluk Satış Yapıldı


TOKİ gayrimenkullerinin müzayede ile satışını gerçekleştiren Turyap, düzenlediği iş yeri ve konut açık artırmasında 26 Milyon TL’lik satış yaptı. Satışa çıkan taşınmazlardan 57 iş yeri ve 59 konut için teklif alındı. 


Bilkent Ankara’daki  TOKİ  Konferans Salonu ve İstanbul Şişli’deki Radisson Blu Hotel’de eş zamanlı düzenlenen müzayedeye Türkiye’nin dört bir yanından teklif vermek isteyenler internet üzerinden de katılım sağladı. 


Konutlar 55 Bin TL, iş yerleri ise 30 Bin TL’den başlayan muhammen bedellerle satışa çıktı. Açık artırmada en yüksek bedele ulaşan büfe niteliğindeki iş yeri 1.500.000 TL ile  İzmir  Çeşme; konutta ise 265.000 TL ile Bursa Osmangazi’deki taşınmaz oldu. 


Bitlis Merkez, Çorum Alaca-Dodurga-Kargı, Diyarbakır Kayapınar, Erzincan Merkez, İzmir Çeşme, Konya Cihanbeyli, Kütahya Tavşanlı, Niğde Ulukışla, Rize Merkez, Sakarya Sapanca-Taraklı, Sivas Şarkışla-Zara, Yozgat Aydıncık-Saraykent, Zonguldak Gökçebey’de teklif alınan iş yerleri, %25 peşin, 120 aya varan vade seçenekleri ile;  Ankara  Altındağ-Ayaş, Bingöl Merkez, Bursa Gürsu-Orhangazi, Elazığ Merkez, Erzurum Palandöken, Giresun Alucra, İstanbul Ataşehir-Tuzla, Kocaeli Çayırova, Malatya Merkez, Manisa Yunusemre, Nevşehir Gülşehir, Samsun İlkadım’daki konutlar %10’dan başlayan peşinatlar, 180 aya varan vade seçenekleri ile satıldı.


İzmir-Çeşme’deki iş yerleri uçtu 


İzmir’in Çeşme ilçesindeki arsaların tümü teklif aldı. Muhammen bedeli 110 Bin TL’den başlayan büfelerin rakamları 1 Milyon TL’ye ulaştı. En büyük rekabete neden olan iş yeri 100 m2’lik büfeydi. 170 Bin TL muhammen bedelle teklif almaya başlayan ticari birim 1 Milyon 500 Bin TL’den işlem gördü. 


Bu arada, müzayedenin ilgi odağı ve en küçük katılımcısı 4 aylık Elisa oldu. Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde kirada oturan ailenin en büyük hayali kendi evlerini almaktı. Açık artırmaya uğur getirmesi için bebekleriyle gelen çift, kirada oturdukları evin alt katındaki daireyi alarak ev sahibi oldu.


Satış teklif listesi için tıklayın