Çukurova Balkon

Üçüncü Havalimanı'na metro ile nasıl gidilecek?

Üçüncü Havalimanı'na metro ile nasıl gidilecek? Üçüncü Havalimanı'na metro ile nasıl gidilecek?

Arnavutköy’deki 3. Uluslararası Havalimanı’na metroyla nasıl gidilecek? Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı Metrosu’nda son durum ne? Taksim’den 3. Havaalanı’na metro ile nasıl gidilir? 3. Havalimanı metrosu ile entegre metrolar hangileri? İşte cevaplar


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!
Arnavutköy’de hayata geçirilecek İstanbul 3. Havalimanı için hazırlanan Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı Metrosu’nda son durumu ve Taksim, Bağcılar ve Bayrampaşa’daki bir yolcunun raylı sistemler ile 3. Havaalanına nasıl ulaşacağını Emlakkulisi.com açıklıyor…Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosunun istasyonları!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2019 yılında hizmete açılması planlanan 33 kilometre uzunluğundaki Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı Raylı Sistem Hattı ile yolculuk 33 dakika sürecek. 


Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı Raylı Sistem Hattı, şu istasyonlar arasında hareket edecek;


- Halkalı


- Halkalı Toplu Konut 


- Tema 


- Olimpiyat 


- Kayaşehir Merkez 


- Taşoluk 


- Arnavutköy Merkez 


- 3. HavalimanıÜçüncü Havaalanı metrosu ile entegre metrolar!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından hazırlanan raylı sistemler belgesine göre; 

Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosu; Başakşehir üzerinden Kayabaşı-Ispartakule-Bahçeşehir Metrosu, Başakşehir Olimpiyat Metrosu ve Edirnekapı-Sultançiftliği Tramvayı ile bağlanacak Sultangazi Arnavutköy Metrosu ile entegre olacak. 

Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosunun, Sultangazi-Arnavutköy Metrosu ile Eski Edirne Asfaltı ile kesişen Arnavutköy - Boğazköy Yolu civarında buluşması planlanıyor.


haberin videosuİstanbullu 3. Havalimanı'na metro ile nasıl gidecek? 


Taksim'den 3. Havalimanı'na gitmek isteyen bir yolcu, Taksim - Yenikapı Metrosu ile Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü - Yenikapı hattı üzerinden Yenikapı'ya gelecek ve buradan Marmaray'la entegre banliyö treni ile Küçükçekmece'ye ulaşacak. Şu an etüd aşamasında olan Küçükçekmece - Başakşehir metro güzergahı ile Başakşehir'e oradan da Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosu ile 3. Havaalanına ulaşabilecek.

Bağcılar'dan Kabataş - Bağcılar Metrosu ile Gaziosmanpaşa'da Edirnekapı - Sultançiftliği Tramvayı'na aktarma yapacak. Tramvayla ulaştığı sultangazi'nden Sultangazi-Arnavutköy Metrosu ile Başakşehir'den gelen Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosuna aktarma yaparak Üçüncü Havalimanı'na ulaşacak.


Bayrampaşa'daki bir yolcu ise Otogar - Bağcılar (Kirazlı) Metrosu ile Bağcılar'a ulaştıktan sonra isterse Bağcılar - Küçükçekmece Metrosu ile Küçükçekmece üzerinden Başakşehir'e ve oradan Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosu ile Üçüncü Havalimanı'na; isterse Bağcılar'dan Bağcılar - Olimpiyatköy Metrosu ile Başakşehir'e geldikten sonra Halkalı - Arnavutköy - 3. Havalimanı metrosu ile İstanbul'un Üçüncü Uluslararası Havalimanı'na ulaşmış olacak.

Üçüncü Havalimanı projesinde son durum nedir? 


Halkalı – Arnavutköy - 3. Havalimanı Metro Hattı’na ait etüt proje çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nce yapıldı.


3. Havaalanı metrosunun uygulamaya esas kesin, detaylı projeleri ise Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülüyor.


Emlakkulisi.com’un Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nden edindiği bilgilere göre 3. Havaalanı metrosu projesinin yatırım projesinin hazırlanması için Ulaştırma Bakanlığı’ndan talimat bekleniyor. 


Emre Kulcanay / Emlakkulisi.com