3. Havalimanı ulaşım!

3. Havalimanı ulaşım! 3. Havalimanı ulaşım!

3. Havalimanı'na ulaşım nasıl sağlanacak? İstanbul Yeni Havalimanı projesi 3. Havalimanı'na nasıl gidilir? 3. Havalimanı'na metro ile nasıl gidilir? 3. Havalimanı'na tramvay olacak mı? Üçüncü Havalimanı nerede?3. Havalimanı ulaşım!


İstanbul’un üçüncü havalimanı Karadeniz sahiline Terkos gölüne yakın Arnavutköy-Göktürk-Çatalca kavşağında 7700 ha’lık Akpınar ve Yeniköy köyleri arasındaki alanda yapılacak. Alanın yüzde 80′i kamuya ait. Diğer arsalar icin kamulaştırma başladı. Atatürk Havalimanı ile İstanbul’un üçüncü havalimanının arası kuş uçuşu mesafeyle 35 km olacak. Eski kömür ocaklarının bulunduğu alan toprakla doldurulacak.3. Havalimanı'na karayolu ile nasıl gidilir?


Üçüncü havalimanı karayolu taşımacılığında Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile entegre olacak.


YHT, 3. Havalimanı'na gidecek mi?


Raylı sistem olarak, Yüksek Hızlı Tren ile havalimanındaki aktarma istasyonunda sonlanacak.3. Havalimanı'na metro var mı?


Terminal, raylı sistem aracılığı ile Taksim’e bağlanacak. Bu raylı sistem, eski demir yolu hattının güzergâhından geçirilecek. Toplu taşıma aracılığıyla İstanbul’un tüm bölgelerinden ulaşım sağlanacak. Taksim’den havalimanına 15 dakikada ulaşılacak.


Üçüncü Havalimanı'na metro ile nasıl gidilir? Detaylar için tıklayın!