Ümraniye'de 12 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!

Ümraniye'de 12 milyon TL'ye icradan satılık 2 gayrimenkul!İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, İnkılap Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul toplamda 12 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. 


İstanbul İli, Ümraniye İlçesi, İnkılap Mahallesi'nde yer alan 2 adet gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkuller için toplamda 12 milyon TL isteniyor. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 2381 Ada, 12 Parsel, İNKILAP Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul bölge olarak Fatih Sultan Mehmet mahallesinde,E-80 İstanbul Çevreyolunun bitişiğinde, Balkan caddesine 250 metre mesafededir. Anılan caddede otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmakta, ayrıca Çakmak Metro İstasyonu na 1500 metre mesafededir. Toplu taşıma açısından yeterli alternatif bulunmaktadır. Çarşı-merkez konumuna yakındır.Yakın çevresinde Buyaka, İkea ve Meydan İstanbul gibi avmler yer almaktadır.

Kıymeti : 6.000.000,00 TL
1. Satış Günü : 03/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
İstanbul İl, Ümraniye İlçe, 2381 Ada, 12 Parsel, İNKILAP Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Birinci gayrimenkul ile tamamen aynı tipte ve özellikte olan taşınmaz E25 blok 4 numaralı bağımsız bölümdür. Bina geneli ve daire bakımlı, temiz ve masrafsızdır. Kullanılan malzeme ve işçilik birinci sınıftır. Daire giriş kapısı cilalı ahşap kaplama çeliktir. İç kapılar lake panel kapı, giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri 60x120 seramik, salon ve odalar ithal lamine masif ahşap parkedir.Mutfak dolapları cilalı doğal ahşap kapaklı mdf, tezgahı ve alt-üst dolap arası çimstone dur. Duvarlar saten boya ve kartonpiyelidir. Banyosunda duşkabin ve lake dolap bulunmaktadır.

Kıymeti : 6.000.000,00 TL
1. Satış Günü : 03/09/2018 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 28/09/2018 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/885 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018