17 / 08 / 2022

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan asgari ücretle ilgili nokta atışı tahmin! 3 ay önceden bildi

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan asgari ücretle ilgili nokta atışı tahmin! 3 ay önceden bildi

Ünlü ekonomi Profesörü Özgür Demirtaş, üç ay önce sosyal medya hesaplarından asgari ücretle ilgili görüşlerini açıklamıştı. Demirtaş, mart ayında yaptığı paylaşımda asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin tahminini paylaşmıştı.Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof.Dr. Özgür Demirtaş, 3 ay önce Twitter hesabından asgari ücrete Temmuz ayında zam yapılacağını duyurmuştu. 22 Mart’ta yaptığı paylaşımda Demirtaş, iktidarın asgari ücrete 1000 lira zam yapacağını düşündüğünü belirtmişti. 

Sosyal medyada çok büyük bir takipçi sayısına sahip olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş son günlerde gündemin birinci sırasında bulunan asgari ücrete ek zam yapılacağı konusununda aylar öncesinden takipçilerine uyarılarda bulunmuştu.

Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’tan asgari ücretle ilgili nokta atışı tahmin! 3 ay önceden bildiSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.