Uptown, çocuklar için alışveriş merkezi oldu

Uptown, çocuklar için alışveriş merkezi oldu

Maya şirketler grubuna bağlı Maytur, Etiler'deki Uptown alışveriş merkezini çocuklar ve çocuklu ailelere hitap eden bir alışveriş merkezine dönüştürüyor.
2003'te açılan Uptown, değişimden sonra Eylül 2008'de kapılarını Mohini Çocuk Aile Yaşam Merkezi adıyla açacak. Maytur'un işleteceği Mohini'de çocuklara yönelik giyim, oyuncak ve kitap mağazalarının yanısıra dijital oyun odaları, sanatsal faaliyetlerin yapılabileceği atölyeler, restoranlar, kafeler, sinema ve tiyatro salonları ile bir de market alanı yer alacak.


Maytur Yürütme Kurulu Üyesi ve Proje Direktörü Ebru Halefoğlu, Etiler'de toplam 8 bin 600 metrekarelik bir alana sahip olan Mohini'nin, 5.5 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçiridiğini açıkladı. Merkezdeki tüm alanların kiralama rezervasyonlarının tamamlandığını belirten Halefoğlu, büyüklükleri 40 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen bölümlerin metrekare kira bedelinin 40 dolar ile 90 dolar arasında değiştiğini söyledi.


Her gelir grubundan çocuğun Mohini'den faydalanabilmesi için her gelir grubuna hitap eden markalara yer vermeye özen gösterdiklerini belirten Halefoğlu şunları söyledi:


"Biz sadece bir alışveriş merkezi değil çocuklar ve ailelerine yönelik bir yaşam merkezi oluşturma hedefindeyiz. Bu yüzden mağaza alanlarının sadece yüzde 24'ü perakendeye ayrıldı. Geri kalan yüzde 25'i eğitim alanı, yüzde 23'ü eğlence alanı, yüzde 10'u kafe ve restoranlar, yüzde 16'sı market ve yüzde 2'si de tanıtım alanları olarak tasarlandı."