Ürdün'den yerleşim inşasını durdurması için İsrail'e uluslararası baskı çağrısı!

Ürdün'den yerleşim inşasını durdurması için İsrail'e uluslararası baskı çağrısı! Ürdün'den yerleşim inşasını durdurması için İsrail'e uluslararası baskı çağrısı!

Ürdün, İsrail'in Yahudi yerleşimciler için işgal altındaki Batı Şeria'da yaklaşık 5 bin yeni konut inşa etme planını durdurması amacıyla uluslararası baskı yapılması için çağrı yaptı.Ürdün, İsrail'in Yahudi yerleşimciler için işgal altındaki Batı Şeria'da yaklaşık 5 bin yeni konut inşa etme planını durdurması amacıyla uluslararası baskı yapılması için çağrı yaptı.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından İsrail'in Yahudi yerleşimciler için Batı Şeria'da yeni konut inşa etme planını onaylamasını kınadığını belirtti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Safedi, İsrail'in bu kararının uluslararası hukuka aykırı olduğunu, iki devletli çözümü ve kapsamlı barış tesis etme fırsatlarını yok eden yasa dışı bir adım olduğuna dikkat çekti. 

Uluslararası toplumun İsrail'in söz konusu adımlarına açıkça karşı olduğunu vurgulayan Safedi, barışı ve uluslararası hukuku korumak adına bu planlarını durdurması için İsrail'e baskı yapılması gerektiğini ifade etti.

5 AB ülkesinden İsrail'e Batı Şeria'da yerleşim birimi inşasını durdurma çağrısı!