11 / 08 / 2022

Uşak Belediyesi yeni basketbol salonu yapımına destek verecek!

Uşak Belediyesi yeni basketbol salonu yapımına destek verecek!

Uşak Sportif Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, yapılması planlanan yeni basketbol sahası da masaya yatırıldı...
Uşak Sportif Basketbol Takımı Yönetim Kurulu Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Ziyarete Uşak Sportif Kulübü Başkanı Serdar Sağıroğlu, Uşak Sportif Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Eren ve Uşak Belediye Meclisi AK Partili Üyesi Sedat Aydın ve Uşak Sportif yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ziyarette takım için yapılacaklar ve geleceği hakkında konuşuldu. Ayrıca yapılması planlanan yeni basketbol sahası da masaya yatırıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan Uşak Sportif Basketbol Takımı’nın kentin gözbebeği olduğunu iletti. Kentte belediye olarak sporun en üst seviyelere gelmesini istediklerini ifade eden Başkan Cahan, " İlimizde sporun her dalı ilerlemeli diye düşünüyoruz. Gençlerimizin sporu sevmesinde örneklerin oluşması gerekiyor. İlimizde buna en güzel örnek ise basketbol takımımız. Ligin yeni takımı olmasına rağmen devleri dize getiren takımımıza ne yapsak azdır. Bizde kendilerine bu bağlamda yeni sahanın da içinde olduğu desteklerimizi vermeye devam edeceğiz” dedi. Uşak’ta basketbol takımının hedeflerini büyüttüğünü kaydeden Uşak Sportif Yönetim Kurulı Başkanı Serdar Sağıroğlu ise, mütevazi bir kadro ile neler başarabileceklerini gösterdiklerini anlattı. Uşak’ta herkesin takımına desteğini devam ettirmesi gerektiğini söyleyen Sağıroğlu, " Biz bundan sonra da desteklerin artarak devam etmesinden yanayız. Belediyemizde destek noktasında çok önemli bir noktada yerini almıştır. Belediyemizin bize vereceği destek ile takımımız daha iyi noktalara gelecektir. Özellikle basketbol sahamız için destek bekliyoruz. Yeni Başkanımız Nurullah Cahan’ın da bu konuda bize vereceği desteğe inanıyoruz” şeklinde konuştu.


TAKIMIMIZ GÖZBEBEĞİMİZ


Uşak Sportif Basketbol Takımı’nın başarılarını gördükçe Uşak’ta yaşayan bir insan olarak gurur duyduğunu dile getiren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, takım için ne yapılsa az kalacağını aktardı. Belediye olarak takımlarının arkasında olmaya devam edeceklerini de ileten Cahan sözlerini şöyle sürdürdü: " İlimizde sporun en iyi noktalara gelmesini ümit ediyoruz. Amatör branşlardan profesyonel branşlara kadar birçok konuda ilimiz en iyi noktalar gelmelidir. Bizde belediye yönetimi olarak ilimizde sporun en güzel noktalarda olması için var gücümüz ile çalışacağız. Kentimizin isminin profesyonel branşlarda da anılmasını istiyoruz. Böyle bir durumda ilimizde gençlerimiz daha çok spora yönelecektir. Basketbol takımımız da bizim tam da anlatmak istediğimizin bir somut örneğidir. Bu takım çok zor şartlar altında imkansızı başardı. Bugün geldiği nokta ise aşikardır. Biz bundan sonra basketbol takımımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Onların yeni saha isteğinde de aktif rol alacağız” dedi.


BELEDİYE DESTEĞİNİ ÖNEMLİ BULUYORUZ


Uşak Sportif yönetimi olarak belediyenin ve kurumların desteklerini çok önemli olduğuna değinen Uşak Sportif Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sağıroğlu, " Öncelikle Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a yeni görevinde başarılar diliyoruz. Biz basketbol takımı olarak bu yıl deyim yerindeyse mucizeler yarattık. Takımımız şimdi Avrupa kupalarında mücadele etmek için mücadelesini sürdürüyor. Mütevazi kadromuz ilimizi en iyi şekilde temsil etti. Bundan sonra da daha iyi noktalara gelmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. İlimizde basketbol takımı olarak en büyük isteklerimizin arasında yeni saha gelmektedir. Bizim saha konusunda isteğimize başkanımızın destek vereceğine inanıyoruz. kendisinin ne derece sporu sevdiğini biliyoruz” dedi.
Beyaz Gazete