07 / 07 / 2022

Üsküdar Belediyesi, Küçük Çamlıca'daki 1.178 metrekare parseli 29.5 milyon TL'ye satıyor!

Üsküdar Belediyesi, Küçük Çamlıca'daki 1.178 metrekare parseli 29.5 milyon TL'ye satıyor!

Üsküdar Belediyesi tarafından, Küçük Çamlıca'da yer alan 1.178 metrekarelik parseli 29 milyon 465 bin 250 TL bedelle satışa sundu. Üsküdar Belediyesi tarafından, Küçük Çamlıca’da havuzlu villaların arasında yer alan ve mülkiyeti belediyenin olan bir parseli, yaklaşık 29 milyon 465 bin 250 TL bedelle satıyor. CHP’li Üsküdar Belediye Meclis üyesi Nuray Kılıç, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve “Vaktiyle vatandaştan ‘Yeşil Alan’ yapılmak üzere alınmış, şimdi satılmak isteniyor” diye konuştu.

Odatvcom'da yer alan habere göre; Üsküdar Belediyesi'nin Küçük Çamlıca'da yer alan ve havuzlu villaların arasında kalan 54 ada, 66 parseldeki, 1.178 metrekarelik parseli satışa sunduğu belirlendi. Daha önce vergi borçları karşılığında pek çok parselin satışını Maliye Hazinesi’ne gerçekleştiren Belediye tarafından yeni verilen ilanla, havuzlu villaların arasında bulunan parselin, 29 milyon 456 bin 250 TL muhammen bedel belirlenerek satışa sunulduğu belirtildi. 

Üsküdar Belediyesi, Küçük Çamlıca daki 1.178 metrekare parseli 29.5 milyon TL ye satıyor!

Düşük yoğunluklu konut alanında yer alan parselde, taban alanının arsanın yüzde 10’nunu aşmayacak şekilde iki katlı villa inşa edilebileceği tespit edildi. Küçük Çamlıca'daki parselin satış ihalesi 10 Mart 2022'de gerçekleştirilecek.

"BEDELSİZ TERK EDİLEN YER"

CHP’li Üsküdar Belediye Meclis üyesi Nuray Kılıç, Belediyenin şubat ayına ilişkin meclis toplantısında söz konusu araziyle ilgili satış yetkisinin alındığını dile getirdi. Teklife CHP Grubu'nun ret oyu kullandığına dikkat çeken Kılıç, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

Üsküdar Belediyesi, Küçük Çamlıca daki 1.178 metrekare parseli 29.5 milyon TL ye satıyor!

“Bu arazi kamuya bedelsiz terk edilen bir yer. Vaktiyle vatandaşın elinden ‘Yeşil alan’ olarak kullanılma bahanesiyle zorla alınmış. Şimdi konut alanına dönüştürülerek, belediye adına satışı yapılmak isteniyor. Belediye, satıştan elde edilecek  gelirin, bütçenin hangi kaleminde kullanılacağı konusunda bir açıklama olmadığı için teklife ret oyu verdik.”

"VERGİ BORÇLARINA KARŞILIK ARAZİ"

Üsküdar Belediyesi tarafından geçtiğimiz Aralık'ta, Selimiye Mahallesi’nde yer alan ve planlarda karakol alanı şeklinde belirtilen bir parseli, vergi borcunun karşılığında Maliye Hazinesi’ne devredilmesi amacıyla Meclis kararı almıştı.

Üsküdar Belediyesi Küçük Çamlıca'da arsa satıyor! Yatırımcılar dikkat!