Üsküdar'a proje getir evi götür

Üsküdar'a proje getir evi götür

ÜSKÜDAR'IN gelişmesi için 2003 yılından bu yana doksan dokuz farklı proje gerçekleştiren Üsküdar Belediyesi, 100'üncü proje için ilginç bir kampanya başlattı. Belediye, ilçede uygulanacak 100'üncü projeyi geliştirecek kişiyi 125 metrekare ev ile ödüllendi
Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, `Üsküdar'ın gelişmesine katkıda bulunacak her türlü fikre açığız' dedi. Proje için 175 bin haneye ulaşılarak tanıtım yapılacak.


AMAÇ HALKI KATMAK


MEHMET Çakır, basın toplantısında, göreve geldikleri 2003 yılından itibaren Üsküdar için 99 proje üretildiğini söyledi. Belediyenin 100. projesi için `'Üsküdar'ın 100'ü Değişiyor'' adıyla bir proje yarışması düzenlediklerini anlatan Çakır, şöyle konuştu: `Üsküdar'a hizmet verecek projeler yapılırken, farklı pencerelerden bakış açısıyla halkın da fikirlerinden faydalanmak istedik. Bu yarışmada, konularında uzman seçici kurul üyeleri tarafından proje birincisi seçilecek. Proje yarışmamızın amacı, Üsküdar'ın geleceğini halkımızla birlikte tayin ve dizayn etmektir.' Evleri dolaşarak broşürleri dağıtan Çakır, `Projeye 7'den 70'e herkes katılabilir. Yarışmada sona kalan 10 kişinin projesini, belediyenin internet sitesinde interaktif bir oylamaya sunarak halkın karar vermesini sağlayacağız' dedi.


15 MART'TA BİTECEK


ÇAKIR `Yarışmaya katılacak projelerin özgün olması, diğer 99 projeye benzememesi ve uygulanabilir olması gerek' diye konuştu. Katılım süresi 15 Mart'ta bitecek proje yarışmasının tanıtım toplantısına, yarışmanın reklam filminde oynayan tiyatro oyuncusu Cengiz Küçükayvaz ile bazı belediye başkan yardımcıları da katıldı.


KÜBRA UZUN