Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy: Kira gelirimizi çoğaltmak istiyoruz!

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy: Kira gelirimizi çoğaltmak istiyoruz!

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy yaptığı açıklamada kurumun "akar" ve "hayrat" olmak üzere iki ayak üzerinde durduğunu dile getirerek, "Akarlarımızı artırıp kira gelirimizi çoğaltmak istiyoruz." diye konuştu.


Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Vakıflar Genel Müdürlüğünün Balıkesir'deki taşınmazlarının son durumuyla ilgili olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve belediyenin teknik ekibiyle basına kapalı toplantı yaptı.

Toplantıdan sonra Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Ersoy, Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak Türkiye'de Milli Emlak Genel Müdürlüğünden sonra en fazla taşınmaza sahip bir kamu kurumu olduklarını belirtti.

Bu taşınmazların da yüzde 25'e yakınının Balıkesir Büyükşehir Belediyesi mücavir alanı içinde olduğunu dile getiren Ersoy, şöyle konuştu:

"Balıkesir'deki taşınmazlarımızla ilgili sorunlarımızı ve bununla ilgili imar çalışmalarını anlattık, bunları değerlendireceğiz. Vakıflar iki ayak üzerinde duruyor. Bir akar ayağı bir de hayrat ayağı var. Hayrat ayağında medreseler, camiler, külliyeler restore ediliyor, bunlara da bir kaynak gerekiyor. O kaynağı da biz akarlarımızla sağlıyoruz. Şimdi buradaki taşınmazların bir kısmı imar dışı zeytinlik olarak duruyor. Bunlar da şimdi özel okul yeri, özel eğitim alanı, sağlık tesisi, turizm alanı, konut ve villa türü imar değişiklik taleplerimiz oldu. Akarlarımızı artırıp kira gelirimizi çoğaltmak istiyoruz. Bu düşünceyle geldik."

Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve teknik heyetin çok anlayışlı davrandığını dile getirerek, "Çok verimli bir çalışma olduğu kanaatindeyim. İnşallah bu da hem 1/1000 hem de 1/5000'liklerde (imar planı) önümüzde olacak ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çok ciddi şekilde gelirlerini artırmış olacak." dedi.

Vakıflar Genel Müdürü Ersoy, gün içinde Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'ı da ziyaret edeceklerini de söyledi.