Van İnşaat Fuarı 28 Mayıs'ta kapılarını açacak!

Van İnşaat Fuarı 28 Mayıs'ta kapılarını açacak! Van İnşaat Fuarı 28 Mayıs'ta kapılarını açacak!

Bu yıl 28 - 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında kapılarını açacak olan Van İnşaat ve Yapı Fuarı için çalışmalar devam ediyor. Bölgede özellikle inşaat sektörü için son derece önem arz eden fuara ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.Bu yıl 28 - 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında kapılarını açacak olan Van İnşaat ve Yapı Fuarı için çalışmalar devam ediyor. Bölgede özellikle inşaat sektörü için son derece önem arz eden fuara ilginin yoğun olduğu belirtiliyor.


 Düzenlenecek olan fuara ilişkin açıklama yapan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, fuara idialı hazırlandıklarını belirtii. Fuarın Van ve bölge için son derece önemli olduğuna vurgu yapan Güler; "Bunun  için son derece titiz çalışıyoruz. Özellikle son dönemlerde imar sorununun çözülmesi ile birlikte ekonominin lokomotif sektörü olan inşaatta az da olsa bir canlılık görülmektedir. Bu fuarla birlikte sektörün daha da canlanarak Van’ın ve bölgenin ekonomisine büyük katkı sunmasını ümit ediyor ve inanıyoruz." dedi.

 

 

 

Güler konuya ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Bildiğiniz gibi Nisan ayı içinde gerçekleştirdiğimiz Tarım fuarı çok verimli geçmiş, firmalarımız Türkiye rekoru kırmışlardı. Tarım fuarında dolaylı ve direkt Van ekonomisine kırk milyon liralık  bir katkı sunmuştuk. Amacımız aynı başarıyı inşaat sektöründe yakalayarak durgun olan piyasaları biraz da olsun canlandırmak. Özellikle bölge illerine ve İran’a ticaret yapmak isteyen firma ve sanayici tüccarlarımız için çok büyük fırsat içermektedir fuarımız. İran’dan gerek katılımcı firmalarımız gerekse getireceğimiz alım heyetleri ile ciddi bağlantıların olacağını bekliyoruz. Şuana kadar ülke genelinde ve yurt dışından altmış firma müracaat etmiş, bölgenin en verimli fuarı olmaya adaydır fuarımız. Biz herkesin gelip fuarı ziyaret etmesini ve sahip çıkmasını istiyoruz ve bekliyoruz. Çünkü fuarların ekonomiye katkısı inkar edilemez. İlimiz bundan sonraki dönemlerde bölgede fuar merkezi olamaya adaydır. Buradan tüm sektör bileşenlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına çağrımızdır; en üst yöneticisinden en alt çalışanına kadar herkesin fuarı ziyaret etmesini, görmesini ve bu kültürü yaşaması gerekiyor. Fuarlar sadece ticaretin geliştiği, bağlantıların yapıldığı arenalar değil, sektörle ilgili yeni bilgilerin öğrenildiği, ufuk açan organizasyonlardır. Tüm kurumlarımızın mühendis, mimar ve çalışanlarının fuarı görmesi, yeni bilgiler edinmesi, sektördeki yenilikleri görmesi, edinecekleri bilgileri birinci ağızdan ve uzmanından dinlemesi çok faydalı olacaktır. Ayrıca herkesin de fuarı görmesi, yenilikleri yerinde görmesi için büyük bir fırsattır fuar. Bu nedenle tüm herkes fuarımıza davetlidir." 


Van Gazetesi