25 / 05 / 2022

Van Tuşba'daki her mahahalleye spor tesisi geliyor!

Van Tuşba'daki her mahahalleye spor tesisi geliyor!

Van Tuşba Belediyesi Spor yatırımları kapsamında Tuşba İlçe sınırları içerisinde bulunan birçok mahalleye ilk kez spor sahaları kazandırıyor.Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın finanse ettiği, Van Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün yürüttüğü spor yatırımları hayata geçiyor. 


1 milyon 180 bin TL bütçe ile planlanan bir adet nizami futbol sahası, bir adet sentetik çim saha ve beş adet çok amaçlı spor sahası Tuşba'lı gençlerin hizmetine sunuluyor.

 

Daha önce Tuşba'lı çocuklar ve gençler için hayal olan sağlıklı ve modern spor alanlarının, çok yakın zamanda uygulanan projeler ile hayata geçirildiğini belirten Tuşba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Hasan Handil konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 


Çocuklarımızı ve gençlerimizi spora teşvik eden bu önemli projeye katkı sunan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın proje desteklerinin devam edeceğini buradan Tuşbalılara müjde verebiliriz. 

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'na projemize sundukları finansal destekten dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. 


Daha çok kırsal mahallelerden oluşan Tuşba ilçesi gelişiminde en belirgin değer yüksek orandaki genç potansiyelidir. Mahallelerimizde Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak yaptığımız projeler, halk tarafından oldukça destek görmüş ve kendi mahallelerinde yapılan bu çalışmalara sahip çıkmışlardır. 


Başlattığımız çalışmaların sonucunda çocuklarımız artık kendileri için hazırladığımız bu modern spor sahalarında gönüllerince spor yapabileceklerdir. Bildiğiniz gibi çocuklarımız spor alanlarının yeterli olmamasından kaynaklı toprak sahalarda ve sokak aralarında sporlarını yaparak eğlenmeye çalışıyorlardı. Bu alanlarda olası yaralanmalar ve sonuçları kötü biten trafik kazaları riski ile tabiri caiz ise burun buruna spor yapıyorlardı. Çok şükür artık bu denli kötü kaza ve yaralanmalara mahal vermeyecek modern spor alanlarını Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi ÖZGÖKÇE' nin öncülüğünde mahallelerimize kazandırdık. Halkımıza hayırlı olmasının dilerim. Bu güzel projelerimizi tüm mahallelerimize kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi. 


Van Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; "Seçildiğimiz günden beri Tuşbalıların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda projeler hazırlayarak bir yıl önce Ankara'da Spor Toto Teşkilat Başkanı sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile bir adet nizami futbol sahası, bir adet sentetik çim saha ve beş adet çok amaçlı spor sahanın yapımı için protokol imzalamıştık. 

Sporun insan hayatında daha etkin şekilde yer alması amacıyla yürüttüğü çalışmalarımız artarak devam ediyor. 


Sporla sağlıklı yaşam kültürünü benimseyerek Spor Tesisleri alt yapısını güçlendirme adına Allah (cc)'ın izniyle Tuşba'yı spor şehri yapacağız ve Tuşbalılar sporla daha sağlıklı ve daha mutlu yaşayacaklardır. Yapılan protokole göre Şemsibey mahallesine 1 nizami futbol sahası, Kalecik  TOKİ  alanına 1 adet sentetik çim sahası, İstasyon, Seyrantepe, İskele, Abdurrahmangazi ve Alaköy mahallelerine 5 adet çok amaçlı spor sahası yapılmaktadır. Tuşbalı gençlerimizin yaşadıkları yerde mutlu olmaları ve her türlü hizmetten herkesin eşit bir şekilde yararlanması için gece gündüz çalışıyoruz. Yıllardır Van ve çevresinde gecikmiş bu hizmetlerin, geniş kırsal hizmet alanımızda, birbirine yakın mahallelerin ortak alanlarında projelerimizi adil bir şekilde dağıtarak uyguluyoruz. Yapılan ve uygulan tüm projelerimizde Tuşba belediyemizin özkaynakları ve Spor Toto Genel Müdürlüğü'nden aldığımız destekle Tuşba'da ilkkez spor alanlarını kazandırıyoruz. Tüm bu desteklerinden ve yapım işlerini çok ciddi takiplerinden ve halkımızın bu ihtiyaçlarının kısa sürede kazandırmalarından dolayı Spor Toto Genel Müdürlüğü'ne ve Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile Plan ve Proje Müdürlüğümüze vefalı ve Kadirşinas Tuşba'lılar adına teşekkür ederiz" şeklinde konuştu. 


Başkan Özgökçe Tuşba Belediyesi'nin, sağlıklı nesiller yetişmesi için sportif faaliyet ve çalışmalar ile bunlara ilişkin yatırımlara büyük önem verdiklerini belirterek, "Tuşba'ya kazandırılacak çok amaçlı spor sahaları için fiziki alanlar belirleme çalışmalarımız devam etmektedir. 


Özellikle gençlerimizin internet kafelerde, televizyon başında ve dışarıda boş zaman geçirmelerini önlemek, topluma zarar ve kişisel hayata zarar verecek ortamlardan gençleri alıp, gençleri spora yönlendirmek için yatırımlarımız devam ediyor. Sağlıklı ve idealist bireylerin yetişmesinde çok büyük katkı sağlayacak bu projelerimiz çocuklarımıza, gençlerimize, hayırlı olsun. Desteklerinden dolayı Başbakanımız sayın Binali Yıldırım'a, Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç'a, Van Milletvekillerimiz sayın Prof. Dr. Beşir Atalay ve Burhan Kayatürk ile Spor Toto Teşkilat Başkanı sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na çok teşekkür ediyorum" dedi.Bölge Gazetesi