15 / 08 / 2022

Vatandaş Suat Altın İnşaat’tan tapusunu istedi!

Vatandaş Suat Altın İnşaat’tan tapusunu istedi!

Suat Altın İnşaat Tarafından Esenyurt Mahallesi’nde 5 yıl önce yapılarak hak sahiplerine teslim edilen Holiday1 binası sakinleri 5 yıldır alamadıkları tapularının bir an evvel kendilerine teslim edilmesi için eylem gerçekleştirdiler...Suat Altın İnşaat’ın Esenyurt Mahallesi’nde 5 yıl önce yaptığı Holiday1 binası sakinleri, tapularının yıllardır teslim edilmemesi ve şantiye bünyesinde kaldıkları için  elektirik ve su faturalarının çok yüksek geldiğini iddia ederek şirketin merkez ofisi önünde toplanarak, eylem yaptılar.  Bina sakinleri, kısa süre içinde tapularının teslim edilerek  mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler.

Kayseri Haber'de yer alan habere göre, mesken tapuları olmadığı için 5 yıldır şantiye elektriği ve suyu kullanmak zorunda bırakıldıklarını söyleyen bina sakinleri, bu durumun ekonomik olarak maliyetli olmasından yakındılar. 

Bina sakinlerinden İrfan Yıldız konu ile ilgili olarak, “Suat Altın İnşaata ait Esenyurt Holiday1 binasının meskeni 5 senedir alınmıyor. 5 senedir oturuyoruz biz. İçerisinde şantiye elektriği, şantiye suyu kullanıyoruz ve mağduruz. Bu mağduriyetin giderilmesi için biz burada toplandık. Suat Altın’la bir görüşme gerçekleştirdik ve olumlu geçti. 2020 Şubat ayına kadar bu mağduriyetimizin giderileceği söylendi. Bizim gibi Suat Altın İnşaat ile ilgili mağduriyeti olan varsa sesimizi hep beraber duyuralım. Bizim tek derdimiz evimizde huzurlu bir şekilde yaşamak. Ancak 5 seneden beri bize verilen sözler tutulmuyor. Bizim mağdur olan binalarda 100 aile var. Her hafta geliyor, görüşüyoruz. Tamam, yapılacak diyorlar ancak bizlere yalan söyleniyor” diye konuştu.

Başka bir bina sakini  Burak Turgut’da Şubat ayı sonuna kadar taleplerinin yerine getirileceği yönünde söz aldıklarını ifade ederek “ Bütün komşularımızla birlikte buraya gelmiş durumdayız. Firmayla da görüştük, Suat Altın’la da görüştük. Artık bu saten sonra iş biraz vicdana kalmış durumda. Kendisi bizlere yardımcı olacağını söyledi. Çarşamba günü son protokoller yapıldıktan ve ücrette anlaşıldıktan sonra bu iş çözülecek. Kendileri şubat ayının sonuna kadar bu işlerin çözüleceğinden bahsediyor. Artık kendisine inanmak zorundayız. “ dedi.