Vefa Konakları'nda icradan satılık 5 daire: 2.4 milyon TL!

Vefa Konakları'nda icradan satılık 5 daire: 2.4 milyon TL! Vefa Konakları'nda icradan satılık 5 daire: 2.4 milyon TL!

İstanbul İli Bahçelievler İlçesi Vefa Konakları'nda yer alan 5 daire Bakırköy 18. İcra Dairesi tarafından 16 Haziran 2015 günü 14:00 ile 14:10 arası ihale ediliyor.


İstanbul İli Bahçelievler İlçesi Vefa Konakları'nda yer alan 5 daire Bakırköy 18. İcra Dairesi tarafından toplam 2 milyon 400 bin TL bedelle satılıyor. Taşınmazların satışı açık arttırma usulüyle yapılacak.


Taşınmazların bulunduğu binalar bahçeli, bloklardan oluşan site içerisinde yer alıyor. Bloklar2 Bodrum+zemin+ 3 kat + çatı kattan oluşmaktadır. Bodrum katlarda çeşitli amaçlarla kullanılan ortak alanlar, üst katlarda konutlar bulunuyor. Apartmanda asansör ve yangın merpeni vardır. Dış cephesi ısı yalıtımlı,dekoratif boyalıdır. Doğramaları ahşap görünümlü pvc'dir.Apartmanın ana giriş kapısı camlı çelik kapıdır. Giriş holü, sahanlıklar, merpen basamakları granittir. 


Merpen korkulukları paslanmaz krom çeliktir.iç duvarların bazı kısımları granit,bazı bölümleri dedesenli plastik boyalıdır. Site temiz ve bakımlı, binalar yenidir. Binanın bulunduğu site Bahçelievler merkeze, İETT ve minibüs duraklarına yakındır. Güvenlikli, kamera sistemi olan, otoparklı, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu,fitness merkezi,sauna,buhar odası gibi sosyal imkanları bulunan bir sitedir.Kıymeti: 2.400.000.00 TL

1. Satış Günü: 16/06/2015 14:00 14:10

2. Satış Günü: 21/07/2015 14:00 14:10


Satış Şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı île teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/688 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.